Wpis z mikrobloga

@QBA__: przyklad jak przyklad, niestety nie umozliwia tego o co prosilem czyli edytowania moich danych a nie bufora ktory jest domyslny.
To jest wlsnie ten problem.

A co robisz w mikrokontrolerach? znasz moze LLVM? Piszesz pod FPGA?
@li7j00:

A co robisz w mikrokontrolerach? znasz moze LLVM? Piszesz pod FPGA?

Programuję AVRy i trochę ARMy (AT91SAM i STM32)
FPGA miałem jeden przedmiot na studiach i mało tam robiliśmy, LLVM nie znam.
@QBA__: A w czym programujesz AVR? Python, Lua?
Kupilem sobie ostatnio ESP-8266 chyba 12 (dev w kazdym razie), fajnie dziala ale pradu zre strasznie duzo. Kiedys myslalem nad jakims routerem z wyswietlaczem. Ot taka nalepka na lodowke z pogoda i tweeterem, ale generalnie prad musi byc jednak z gniazdka
@li7j00:

A w czym programujesz AVR?

C, C++ czasem wstawki w assemblerze jak musi być najszybciej jak się da.

ESP-8266 mam, ale nie miałem czasu dłużej go używać - pisałem też w C, nie znam dobrze javy, pythona też słabo, wiem ze są jakieś firmware'y do tego że możesz pisać w Lua i chyba nodejs też jest, ale tych technologii nie znam
@QBA__: No coz ja tez najbardziej lubie C, C++ to potworek, ale czasem nie da sie obejsc. Pisalem kiedys w wxwidgets. Niestety napisanie takiego edytora jak mowilem jest ekstremalnie trudne.
mam dane binarne i pomyslalem ze zmusze edytor do poprawiania ich, ale niestety nie ma tak lekko. Albo wszystko rzeźbić samodzielnie, albo nie da sie ;-)

Znasz assembler avr czy x86 też? LLVM jest fajne bo ponoc robi optymalizacje AST. Da
@li7j00:

Znasz assembler avr czy x86 też?

AVR i teraz już ledwie pamiętam komendy(mnemoniki)

Co do tego projektu:
Szczerze mówiąc nie znam się totalnie na szyfrowaniu. Z tego co widzę to jest urządzenie USB a większość Arduino ma USB tylko jako programator - dokładniej to jeden mikrokontroler programuje drugi - docelowy.
Arduino to tak naprawdę zwykła ATMEGA z bootloaderem,i dużą robotę robi tu Arduino IDE.
Z AVRów ze sprzętowym USB kojarzę
szyfrowania tam nie ma za duzo. chodzi o HASŁA. te sa jednorazowe, ale generalnie opieraja sie na jakiejs bibliotece kodujacej szyfrujacej
masz wiec napis i generujesz z niego inny napis tyle. chodzi o uzywanie tego jak yubikey (wpisz w google)

ale znasz digispark? jako platforme sprzetowa?