Wpis z mikrobloga

@sylwke3100: Zgadzam się w zupełności - właśnie dlatego Wrocław i Warszawa to są brzydkie miasta imho.

@Joz: Podajesz Paryż jako przykład ładnego miasta? :)
Ja nie mam akurat "spiętych pośladów" o nic, jedynie przedstawiam swoją opinię we wpisie gdzie OP zrobił zdjęcie Dworca Głównego we Wrocławiu, gdzie za plecami miał m.in. Gwarną i Dworcową (gdzie serio jest brzydko) kwitując "Jaki kurde ten Wrocław ładny" :). Nie bronię nikomu własnego zdania,
Podajesz Paryż jako przykład ładnego miasta? :)


@zerozero7: Byłem w Paryżu i z czystym sercem mogę odpowiedzieć że jak najbardziej. Oczywiście schodziłem ze szlaku turystycznego i widziałem dzielnice nie do końca polecane przez przewodniki, opanowane przez przestępczość zorganizowaną różnej maści, czy tą paskudną wieżę Montparnasse w centrum, ale z drugiej strony wystarczył mi spacer nocą po Montmartre czy Montparnasse, albo wałami nad Sekwaną żeby stwierdzić że to przepiękne miasto, bo jego
albo wałami nad Sekwaną żeby stwierdzić że to przepiękne miasto, bo jego urody nie mierzy się ilorazem matematycznym tak jak ty próbujesz to robić


@Joz: Tzn. mierzy się to "wrażeniami z wizyty", dlatego to nie ma w ogóle moim zdaniem nic wspólnego z rzeczywistością. Znam też rzeszę ludzi, którzy byli kompletnie rozczarowani Paryżem, który kojarzy im się z brudnym i śmierdzącym miejscem (I np. ten gościu potwierdza moje wrażenia opisując wrażenia
To są na prawdę fajne wrażenia, bo to są piękne miejsca, ale to nie znaczy, że całe miasto jest przez to ładne! :) Bo Wrocław w większości jest brzydki. W większości to są stare, obdrapane i brudne kamienice, blokowiska, lub jakieś PRLowskie potworki.


@zerozero7: Nie rozumiesz że taki opis jesteś w stanie przypisać do każdego miasta na świecie? Bo nie istnieje miasto złożone wyłącznie z samych superlatyw, z samych ikonicznych i
@Joz: Jeżeli powiedzmy tylko ~10% miasta jest ładne, a pozostałość jest dość brzydka, to wniosek jest raczej oczywisty, prawda? :) Jeżeli takie "slumsy" to mała powierzchnia miasta, to nie ma o czym gadać. Ale jeśli miasto składa się głównie z brzydkiej części, gdzie ładne miejsca są w mniejszości, to nie jest to logiczne, że takie miasto jest zwyczajnie brzydkie?

Mój argument nie jest taki, że Wrocław ma brzydkie miejsca. Mój argument
@omegapl: Spora część większych miast w Polsce :) co napisałem na samym początku. Tak to można znaleźć naprawdę ładne miasta w Europie/USA czy gdziekolwiek na świecie, które faktycznie są w większości czyste i zadbane. Nie każde jest brzydkie