Wpis z mikrobloga

I co to się porobiło? Po co ludziom ta cała zajadłość? Cel (czyli efekt Streisand) został dawno osiągnięty. Przeciwko rolnikom i zbożu nic nie mam. Ale chamstwo (względem adminów) zaczyna mnie powoli drażnić. Praktyki administracji były delikatnie mówiąc lewe, ale sposób na ich zmianę to nie polaczkowate "ja cię gnoju nauczę". I napinanie się. Bo od napinania się to można popuścić.

Spróbujcie pojechać sobie po adminach czy modach jakiegoś innego serwisu i zobaczcie, jak będziecie wspaniale tolerowani. Jak was nikt nie zbanuje, a na chamskie odzywki w kierunku adminów czy właścicieli wspomniani natychmiast padną przed wami na kolana błagając o przebaczenie.

Bo od tego się zaczęło. Od umyślnego wkurzania adminki, która zareagowała nieprofesjonalnie, ale po ludzku. A co dalej? Odsiew normalnych użytkowników, przejęcie przez gimbazę. Tak sobie myślę, co to może dalej obchodzić administrację? Chyba mogą to spokojnie ignorować, szkodzicie tylko innym użytkownikom. Dopóki gimbaza klika, serwis działa i nie ma potrzeby nic z nim robić. Można także dojść do wniosku, żeby nie czytać już więcej komentarzy użytkowników, jeśli zachowują się w taki sposób.

Ruch w serwisie będzie tak czy siak. Nabity przez inny target. Może trochę mniejszy. Ale wystarczy. Można tego nie dotykać i będzie żarło.

Dzień zboża był fajny. Pomysł przedni. Dalsze jątrzenie to zwykły wandalizm i głupota.
  • 17
@pies_harry: Wszystkich cały czas wkurza to, że administracja coś kręci. tzn. wrzucili tag 'zboże' na czarną listę praktycznie bez ostrzeżenia, teraz okazało się że pierwsze niezbożowe znalezisko jest ściemnione tzn. 400 wykopów i 600 zakopów czy coś w ten deseń. No i cały czas nie wiadomo co z elfikiem. Wygląda na to że będą kosmetyczne zmiany w regulaminie, może jakieś szczegóły techniczne się zmienią, ale sama niejawna atmosfera moderacji pozostanie ta
@VodkaDestroyer:

A wiesz z kim się nie negocjuje? ;) Chodzi o zasady. Czyli niby mogą, ale nie mogą. I nie chodzi o Elfika. Mogą jej nie lubić, mogą nawet bardzo chcieć ją zwolnić, ale... nie mogą, nie teraz, nie w taki sposób. Bo wyjdzie, że wystarczy tupnąć i robią co się im każe. Mogą ją zwolnić wtedy dopiero, jak to nie będzie właśnie tak wyglądać. Inaczej byłoby to zwyczajnie nielogiczne.
@VodkaDestroyer:

Im? ;) O to chodzi, że to wspólna piaskownica. Ani my im nie tworzymy portalu, ani oni nam. To działało na zasadzie symbiozy, która kuleje tak samo jak oni nie potrafią się zachować, i jak my nie potrafimy. W każdym układzie wszyscy tracą (do tego piję, my tracimy). Myślę, że każdy już aluzję złapał, mądrej głowie dość po słowie. Teraz trzeba wrzucić na luz, to zmiany będą. Tylko jak wspominałem
A wiesz z kim się nie negocjuje? ;) Chodzi o zasady. Czyli niby mogą, ale nie mogą. I nie chodzi o Elfika. Mogą jej nie lubić, mogą nawet bardzo chcieć ją zwolnić, ale... nie mogą, nie teraz, nie w taki sposób. Bo wyjdzie, że wystarczy tupnąć i robią co się im każe. Mogą ją zwolnić wtedy dopiero, jak to nie będzie właśnie tak wyglądać. Inaczej byłoby to zwyczajnie nielogiczne.


@pies_harry: ale
"Oni" faktycznie tracą. Pieniądze. Duże i z każdą godziną coraz większe.


@VodkaDestroyer: Wątpliwe.

Jak to już zauważył @pies_harry:

Ruch w serwisie będzie tak czy siak. Nabity przez inny target. Może trochę mniejszy. Ale wystarczy. Można tego nie dotykać i będzie żarło.


Z ich punktu widzenia nieważne, czy będzie zboże czy buraki. Ważne, że userzy (ci czy inni) będą klikać.

Jak na razie klikają.

Problem się zacznie wtedy, gdy gimbazie znudzi
Pisząc "gimbaza" nie miałem na myśli wieku. Chodziło mi raczej o mentalność: "na złość mamusi odmrożę sobie uszy"... No i "zabawowe podejście".

Użytkownicy szukający poważnych treści odchodzą, bo ich nie znajdują. A impreza zbożowa kiedyś się skończy...

Co do wieku - bez urazy.

Ja w okolicach Twoich narodzin świętowałem "18", więc mogę wszystkich niuansów nie łapać ;)