Wpis z mikrobloga

— W LIMUZYNIE ANDRZEJA DUDY ZAŁOŻONO OPONĘ WYCOFANĄ Z UŻYCIA. NOWYCH W MAGAZYNIE NIE BYŁO – pisze w RZ Izabela Kacprzak: “Prawie miesiąc bmw stało „na kołkach” i czekało na nowe ogumienie. 15 lutego w BOR zapadła decyzja o założeniu opony, która znajdowała się już w magazynie części wycofanych z eksploatacji i była przeznaczona do utylizacji. Dlaczego się do tego posunięto? Powodem była pilna potrzeba wykorzystania limuzyny”.

Nic ich wypadek Millera, CASA i Smoleńsk nie nauczył. Nic.

#neuropa #4konserwy #dobrazmiana
  • 16
  • Odpowiedz
@JogurtMorelowy: Jest to dla mnie tak szokujące, że naprawdę... nie do uwierzenia. Serio, nie było opony? W cywilizowanym kraju? Dla prezydenta? Rozumiem w wiosce afrykańskiej dla wodza plemienia, pewnie ciężko sprowadzić na szybkości odpowiednie opony, bo wszyscy #!$%@?ą boso po plaży i samochód jest jeden na wioskę, a najbliższy sklep 10 tys. km stąd. Ale w środku Europy? Ja #!$%@?ę...
  • Odpowiedz
@jamtojest: Popracuj trochę w budżetówcę, to się przekonasz, że nic dziwnego. Wszystko rozbija się o hajsy, o to, jak są klasyfikowane, pod jaki "paragraf" podpadają i jak dużo można ich ruszyć (ust. o zamówieniach publ.). Do tego dochodzą inne różne kwiatki, które sprawiają, że kupno długopisów dla UM musi być planowane 2msc przed potrzebą użycia tych długopisów. W każdym innym wypadku opozycja i inni "społecznie zaangażowani" się czepiają, że jak to
  • Odpowiedz
@Ipaq: Ja to wiem, ale ich czas wcale nie gonił. Drugi komplet kół powinien tam być w zapasie od zawsze.
A druga sprawa, to właśnie te #!$%@?, absurdalne procedury.

@Paladin_Woodrugh: Producent samochodu nie produkuje opon. A opony do tej limuzyny nie są że złota, można je zamówić u każdego dealera.
  • Odpowiedz
@jamtojest: klasycznie, gówno wiesz to się wypowiesz. Wysil się trochę, wklep w google: run flat tyres. W tym przypadku producent samochodu jest też producentem opon. Chyba, że polski BOR sprowadza je z jeszcze dalszych stron (np. od Pirelli).

I nie można ich zamówić u każdego dealera.
  • Odpowiedz
@Paladin_Woodrugh: Misiu, ja Cię błagam :)))
Run flat to jest typ opon, produkują je normalni producenci, typu Pirelli, Bridgestone itd. BMW ich nie produkuje, możesz mi wierzyć. I można je kupić w normalnym sklepie z oponami, w necie, na oponeo, nawet na allegro. Zdarzyło mi się kupować. Tak że tego... może nie wypominaj komuś niewiedzy, zanim się nie upewnisz?
  • Odpowiedz
Tak dla normalnego człowieka to kosmos tym bardziej jak wiadomo ze chodzi o prezydenta. Teoretycznie najważniejsza osobę czy jakoś tak, od razu na myśl przychodzą obrazy air force one itp a tu zakładają zużyta oponę bo tak... Ale jak słusznie piszą ludzie tu chodzi o budżetówkę i ich procedury to inny świat totalnie inna bajka...
  • Odpowiedz