Wpis z mikrobloga

5 429 - 1 = 5 428

Tytuł: Elon Musk. Biografia twórcy PayPal, Tesla, SpaceX
Autor: Ashlee Vance
Gatunek: Biografia
★★★★★★★★

Dawno nic nie dodawałem :/, sporo książek porozpoczynanych mało czasu na pokończenie.

Dodam na początku, że odnośnie tej książki na pewno nie jestem obiektywny. Musk od jakiegoś czasu jest dla mnie osobą godną podziwu. Śledzę jego ruchy, interesuje mnie to co pokazują/odkrywają/oferują "jego" firmy.

Według mnie biografia jest napisana lekko, czyta ją się dobrze i szybko. Jest bardzo dużo interesujących faktów z jego życia tych dobrych jak i złych.

Jest to osoba na pewno z olbrzymią charyzmą, wiedzą (w przypadku braków nadrabia to ekspresowo, czytając, szukając informacji do skutku, "wysysając" wiedzę od swoich pracowników), potrafiąca przekonać najlepsze osoby do pracy u siebie i to do dość ciężkiej. Potrafi zaryzykować praktycznie wszystko dla postawionych sobie celów

Co do samego Muska zdawałem sobie słyszałem i słyszałem, że wielu młodych, ambitnych i bardzo utalentowanych ludzi u niego w firmie się przewija, ale dość szybko kończą karierę z różnych powodów. Między innymi takich jak bardzo ciężka praca w sporej ilości nadgodzin, olbrzymie wymagania często na pozór wydające się niewykonalne, lepszej oferty finansowej z innej firmy czy po prostu własnego pomysłu na świetny biznes. Mam do tego trochę mieszane uczucia, z jednej strony wykorzystuje ludzi w maksymalny sposób angażując do rzeczy niemożliwych, ale z drugiej całkiem możliwe że odkrywa w ten sposób u tych osób talenty które normalnie może by się zmarnowały.

Mam nadzieję że uda mu się spełnić marzenia i podbić kosmos, a jeśli nawet nie to może chociaż wyznaczy jakie nowe ścieżki w tej drodze.

#bookmeter
Pobierz nuj-ip - 5 429 - 1 = 5 428

Tytuł: Elon Musk. Biografia twórcy PayPal, Tesla, Space...
źródło: comment_GbdzUqwkM1z3IZINqSwXqVcwhBMr7bmL.jpg
  • 3