Wpis z mikrobloga

@spider: Szukałem po jakichś forast gastrologicznych jednak z tego co zauważyłem to są one wyludnione i nikt już tam nie pisze, a aktywnego nie mogłem znaleźć.
  • Odpowiedz
@unknown_stranger: Wejście antrum kształtne.
Gra perystaltyczna odźwiernika zachowana. Opuszka zaczerwieniona.
Dwunastnica bz. Śluzówka żołądka zaczerwieniona. Wpust słabo obkurczający się. Przełyk bz.
Dgn. Gastropatia i duodenopatia rumieniowa. Niedomykanie się wpustu.
Test ureazowy +
  • Odpowiedz
@sandal: nic mi nie dawało leczenie, olałem te tabletki w końcu, zmieniłem dietę i dziś jest tak 7/10 - co prawda nie mam tego potwierdzonego w badaniach, bo drugi raz rury w gardło nie dałem sobie wsadzić, ale samopoczucie dużo lepsze
  • Odpowiedz
  • 0
@sandal: Antybiotyk jakiś chyba miałem na to, plus absolutny zakaz alkoholu, gazowanych napojów i ostrego żarcia. Po 2 tyg przeszło.
  • Odpowiedz
@unknown_stranger: Dzięki za odpowiedź ale lekarz nic mi o refluksie nie wpspominał w dodatko powiedział to co jest w cytacie

Czasami takie niedomykanie odźwiernika może być następstwem samej gastroskopii (jatrogenne), w czasie której napełnia się żołądek powietrzem co silnie otwiera odźwiernik.


Dostałem tez taki zestaw leków: Nowokaina, Duomox, Metronidazol, Dexilant, Debretin, Gealcid. Najprawdopodobniej Dexilant powoduje u mnie ogromne obniżenie samopoczucia i drgawki zastanaiwam się czy ten lek mógłbym sobie odpuścić
  • Odpowiedz
@sandal: IPP - inhibitor pompy protonowej, lek hamujący działanie kwasu żołądkowego. IPP to chociażby helicid, całkiem popularny.

A jeśli po czymś czujesz się dużo gorzej to odstaw, nie męcz organizmu. Spróbuj proponowane przeze mnie combo. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz