Wpis z mikrobloga

@serial28: mnie martwi ze USA zaczyna sie mocno interesować nami ze względu na to ze sami chcemy rządzić, można nie popierac PIS za 500+ i nie zmniejszenia kwoty wolnej od podatku ale próbują wyjść z macek obcych struktur, mam nadzieje ze im sie to uda osobiście popieram kukiza ale obawiam sie ze w tak wrogim stawie jaką jest polityka międzynarodowa nie są na tyle silni by rządzic, oby przez te 4
  • Odpowiedz
Do 1981 należał do PZPR, z której został usunięty na początku stanu wojennego. Pod koniec lat 70. był II sekretarzem POP w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW. W latach 80. należał do „Solidarności”. Był uczestnikiem prac Centrum Obywatelskich Inicjatyw Ustawodawczych Solidarności[1]. Jest autorem licznych publikacji naukowych.

Członek Komitetu Helsińskiego w Polsce, objął stanowisko sekretarza zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, a także członka rady programowej Programu Spraw Precedensowych w tej fundacji.


@
  • Odpowiedz
@ashardin: Bo w tamtym okresie był w solidarności, był ekspertem ONZ, Rady Europy i OBWE, a także Centrum Monitoringu Wolności Prasy. Nie wspominając o licznych publikacjach i działalności w Helsińskiej Fundacji Praw człowieka.

Także tamten okres nie do końca pasował do tego, jakże obiektywnego obrazka o obiektywności prof.Rzeplińskiego.
  • Odpowiedz
1. nie ma żadnej neuropu

2. ja wypominamy Piotrowicza i innych takich z PiS gdy
- widzę takie zmanipulowane grafiki o Rzeplińskim albo kimś innym
- gdy jest mowa o walce PiS z postkomuną

@Songox25:
  • Odpowiedz
. ja wypominamy Piotrowicza i innych takich z PiS gdy

- widzę takie zmanipulowane grafiki o Rzeplińskim albo kimś innym

- gdy jest mowa o walce PiS z postkomuną


@6c6f67696e: A kiedy wspominasz o przeszłości Rzeplińskiego?
  • Odpowiedz
@Songox25: poza przypadkami takimi jak ten tutaj? Gdy jest mowa o tym, że trzeba wszystkich sędziów pracujących przed 89 roku zwolnić ponieważ są to sędziowie komunistyczni. Rzepliński jest dobrym przykładem, że takie sprawy trzeba rozpatrywać jednostkowo
  • Odpowiedz
Rzepliński jest dobrym przykładem, że takie sprawy trzeba rozpatrywać jednostkowo


@6c6f67696e: Czemu?
I czy wydaje ci się dobrym pomysłem, aby były członek PZPR bez żadnego nadzoru kontrolował wykonywanie konstytucji napisanej przez partię wywodzącą się w prostej linii z PZPR?
  • Odpowiedz
@Songox25: Do PZPR należało w '80 ponad 3 miliony Polaków. Nie wiem czy sędziowie nie musieli należeć do PZPR.

Sama przynależność partyjna o niczym nie świadczy. Działalność w partii już tak.
  • Odpowiedz
Czyli gówno wiesz o PRL, ale na podstawie niego oceniasz?


@MarnaImitacjaTuwima: Wiesz ile procent Niemców było w NSDAP? Nie?

,,Czyli gówno wiesz o nazizmie, ale na podstawie niego oceniasz?"
Gdybym napisał to co powyżej to osiągnąłbym ten sam żałosny poziom argumentacji.

Choćbym nie wiem jakbyś się starał komunizmu nie wybronisz. I nie trzeba go pamiętać, żeby stwierdzić, że był #!$%@?. Nie wiem skąd w was taka sympatia do PRL, przy jednoczesnym
  • Odpowiedz
@Songox25: akurat Rzepliński się do tego nadaje, współpracował z Solidarnością i był członkiem Komitetu Helsińskiego (sprawdź jak to funkcjonowało w latach 80) co pokazuje, że ważniejsze okazały się dla niego prawa człowieka i rządy prawa niż rządy partii
  • Odpowiedz