Wpis z mikrobloga

#polityka #csiwykop #internet #bekazpisu

Kojarzycie portal newsweb.pl? Znaleziska z niego ostatnio często goszczą na Wykopie. Czasami wchodzą na główną z płomieniem.

Problem w tym, że pod propagandowymi artykułami nikt się nie podpisuje. Jako źródła podają lakoniczne SE.pl (bez linku) albo nie podają niczego.

W polu o nas, też nie udzielają żadnych informacji:

Jesteśmy młodym, dynamicznie rozwijającym się portalem informacyjnym. NewsWeb to medium propolskie. Jesteśmy w stu procentach niezależni i nie opowiadamy się za żadną partią polityczną, a co za tym idzie – nie jesteśmy z żadną z nich związani.

Interesuje nas dobro Polski i Polaków, a nie interesy politycznych ugrupowań czy jakichkolwiek jednostek. Działamy ponad wszelkimi podziałami.

Jesteś jednym z tych, którzy pytają “ile wam płacą?”, którzy podpinają nas pod poszczególne polityczne szyldy? Zalecamy, jak najszybciej, zacząć leczyć się z partyjnych kompleksów. Naprawdę, nie każdy żyje tylko tym.


Serdecznie pozdrawiamy,

Zespół NewsWeb.pl


Można się zarejestrować, ale tam nie nawet regulaminu do przeczytania/zaakceptowania.

Jest też strona na FB gdzie z kolei... też nic o sobie nie piszą:

Warto wiedzieć więcej. Jesteśmy w 100% polskim medium.


Żeby było śmiesznej newsweb stał się wiarygodnym źródłem dla Wprost.

web.archive.org znalazło najstarsze polityczne wpisy [dopiero w tym roku](http://web.archive.org/web/20160601000000/http://newsweb.pl/), wcześniej to była strona ze śmiesznymi filmikami.

Whois wskazuje właściciela domeny, który raczej nie nie stoi za serwisem:

REGISTRAR:
AZ.pl Sp. z o.o.
Al. Papieza Jana Pawla II 19/2
70-453 Szczecin
Polska/Poland
+48.914243780
Email Masking Image@az.pl

Jakieś pomysły jak rozgryźć tę tubę propagandową AD2016?
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z tego co widzę, z każdym dniem wartość wykopu jako źródła informacji maleje.
Jest tylko dobrą czują jeśli chodzi o propagandę.
Jak coś wchodzi z płomieniem to trzeba się temu 3 razy przyglądać.
  • Odpowiedz
Powiem tam. Jestem pod wrażenie waszej skminy i chęci ;) Brawo. Chciałem odnaleźć informacje, a dowiedziałem się, że jest propagandowa. Mi to tam ryba. Nie widzę odnośników do informacji czy dana odwołuje się do czegoś konkretnego. Natomiast zawsze szukam innych źródeł by sprawdzić wiarygodność. Póki co. To co mnie interesowało się pokrywa. Nie to, że chcę szerzyć cokolwiek :P Serio ! Jestem zwykłym chłopkiem, ale na wszystkie ch artykuły. Widziałem jeden. Zacząłem
  • Odpowiedz
@Wotto: Powiem ci ze teraz rozumiem też, dlaczego byłem wielokrotnie atakowany i obrażany od "urojeń", w kontekście #60groszyzawpis z wielu pobanowanych obecnie multikont, co się zaczeło mniej więcej właśnie od wiosny/lata 2016 roku gdy przyczepił się do mnie i mojej aktywności hejter @mich2406 niezależnie od tego co robiłem na wypoku...
  • Odpowiedz