Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki.
Agencja, w której pracuje brała udział w konkursie na logo zorganizowanym przez Polską Agencje Kosmiczną.

Wysłaliśmy na konkurs takie logo. Niestety nie spełniało warunków estetycznych (,)
Dajcie z 3 plusy, abyśmy się nie załamywali i pracowali dalej

Z kosmicznymi pozdrowieniami!

#polandball #truestory #logo #polska
krzysztof-szafranski-39 - Cześć Mirki i Mirabelki.
Agencja, w której pracuje brała u...

źródło: comment_YNTb6UWPjDUVhutQjDC9FyjrcQ1vu0YJ.jpg

Pobierz
  • 118
  • Odpowiedz
1. jaśniejsze u góry, ciemniejsze u dołu? A nie na odwrót?


@dobrywieczor: A dlaczego uważasz że jest to złe? To jakaś zasada w projektowaniu o której nie słyszałem?
Wydaje mi się że przy takim kształcie orła (gdzie większa plama jest wyżej a mniejsza niżej) to właśnie dla kontrastu ciemniejszy kolor powinien być tam gdzie znak jest mniejszy.
  • Odpowiedz
@krzysztof-szafranski-39: Nie jest złe, ale jako logo, które miało by znajdować się na wielu różnych elementach przy użyciu wielu różnych technik druku i reprodukcji np naszywkach, tłoczeniach itp. jest zbyt skomplikowane i posiada zbyt cienkie elementy. Gradient ok, ale oczywiście trzeba zrobić również wersję bez gradientu, monochromatyczną itp. bo nie przy każdej technice gradient da się odtworzyć. Pozdrawiam : )
  • Odpowiedz
@dobrywieczor: patrząc ze strony kompozycji dwóch kolorów (wyłączając filozofię wzlatującego orła/skrzydła/czegokolwiek) to jest prawidłowo. Ciemny odcień każdego koloru jest "cięższy" od jasnego, powinien być na dole. Naturalne położenie, grawitacja itd.
  • Odpowiedz
@Sojerr: nie zawsze trzeba sie trzymać sztywno zasad. Tutaj mówimy o lotach w kosmos (z dołu gdzie jest jasno, w gore gdzie jest ciemno). Wiec jeśli ten orzeł miałby wzlatywac w kosmos, to chyba w ciemność.
  • Odpowiedz
@dobrywieczor: to co mówisz to prawda, ale to byłoby już przekombinowane. Znak nie ma być idealnym odzwierciedleniem, pod każdym aspektem. Jako znak sam w sobie, swoją formą też powinien wyglądać dobrze, składnie. Dobrze się prezentować.

Tak samo jeśli to ma być faktycznie orzeł wzlatujący w kosmos, to dlaczego jest to tylko pół orła...można wymieniać w nieskończoność
  • Odpowiedz
@Argilla: Najlepsze że tu cytuję "nawiązuje poprzez luźne skojarzenia do przestrzeni kosmicznej i jej eksploracji" (Niech mi jakiś geniusz wytłumaczy jak ten trójkąt i kółko nawiązują do tej eksploracji bo zastanawiałem się długo ale nie rozumiem) i zrobienie tego syfu kosztowało 15 tysięcy złotych.

Było tyle wspaniałych propozycji, i nie wybrano ani jednej bo żadna nie spełniła "wymogów estetycznych" - jak widać logo ma być proste i prymitywne, tak jak
  • Odpowiedz
@Sojerr: zgadzam sie z twoja wypowiedzią. Z ciekawości pokazałem znak dwóm osobom nie znających sie na projektowaniu. Obydwie po krótszej i dłuższej chwili zauważyły, ze gradient powinien być odwrócony o 180*. Wiec znak musi być dobrze zaprojektowany, ale rownież musi być czytelny i zrozumiały dla odbiorcy (z wyjątkami, jednak Jeśli juz używamy takiej kolorystyki w takim logo, to powinnismy zrobic to tak, aby nie przeczyło to logice i zeby było
  • Odpowiedz