Wpis z mikrobloga

Dlaczego niektórzy kierowcy myślą że jak będą przyklejeni do mojego tylnego zderzaka to będę jechał szybciej? Jak widzę takiego delikwenta w lusterku wstecznym to odruchowo noga z gazu ( ͡° ͜ʖ ͡°) i w ostateczności mamy efekt przeciwny do zamierzonego. Sytuacja najczęściej zdarza się w terenie zabudowanym gdzie czasami jadę 40-45km/h- żeby nie było że blokuję ludzi na ekspresówce.
#kierowcy #prawojazdy #samochody
  • 8
  • Odpowiedz
@tylkokwas: I bardzo dobrze. Ja niestety przez takich pośpieszaczy dostałem mandat... bo byłem za uprzejmy. Jechałem lewym pasem na zwykłej dwujezdniówce w mieście a że miałem prawo jazdy niespełna rok to frustrowało mnie coś takiego. Prawy pas zajęty przez sznurek samochodów ale dostrzegłem lukę i przyspieszyłem by się schować i w tym momencie skupiony na tym poganiaczu i ustępowaniu mu miejsca bach, na środek wybiegł policjant i halt - 200pln 6pktów
  • Odpowiedz
@tylkokwas: @Kacu77: Ja z kolei mam inny odruch. Wiem, że nie jestem mistrzem kierownicy ani nie mam najlepszego auta, więc jeżeli widzę w lusterku, że komuś się śpieszy i jedzie mi na zderzaku, zawsze (o ile tylko jest możliwość!) zjadę tak, aby umożliwić mu wyprzedzenie mnie. Mi korona z głowy nie spadnie, gość za mną nie będzie się #!$%@?ł... Trzeba być dla siebie uprzejmym, nie tylko na drodze - ale
  • Odpowiedz