Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z #wordpress , od niedawna mam swoją domenę i strone na wp.org . Zainstalowałam google analytics i pojawił się problem wszystkie wykresy analizy są puste. Co jest tego przyczyną? Jedynym źródłem moich statystyk teraz jest jetpack i tam wszystko jest tak jak być powinno.
  • 18
@zwierzak40 nic nie szkodzi :D , tak sprawdzałam i jest. Podłączałam nawet wtyczki na wp z google analytics i nic to nie dało. Statystyka na analytics pokazuje mi tylko 1 ruch i to jest ruch testowy. Dlatego nie wiem co jest nie tak, bo w tym jetpacku mam wgląd na wszystko tzn. Ilość wejść kliknięcia itp itd i wszystko wyświetla jak należy .
@PinkiPinkeon: Rożne sposoby zliczania statystyk. Dane w tego typu liczników są zawsze obarczone błędem, ponieważ dostawcy statystyk estymują dane, które posiadają. Gdyby mieli zliczać tylko tych użytkowników, co by nie mieli żadnych blokad (reklam, śledzenia itp.) to miałbyś prawdopodobnie tylko połowę wszystkich liczb jakie masz w panelu. Ale mają one jak najbardziej odzwierciedlić rzeczywistość, więc dostawcy estymują dane biorąc pod uwagę dane historyczne, podobne strony czy np. popularność blokowania śledzenia/reklam w
@zwierzak40: Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. I ostatnie pytanie, bo może zrobiłam coś nie tak. W internecie wyczytałam, że kod śledzenia powinien być wklejony na każdą stronę, podstronę itp. Ja wstawiłam go tylko w header.php
niby wszystko działa, zastanawiam się jednak czy aby na pewno dobrze .