Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #pytanie #cokupic #samochody
Mireczki,
przygotowuje się do kupna samochodu:
budżet - 15000 zł, + 2000-2500 na pierwsze naprawy i koszty
potrzebuje samochodu w miarę taniego w eksploatacji, nie palacemu zbyt wiele.
codziennie dojeżdżam 8 km w dwie strony do pracy, dwa razy w miesiącu robię trasę 200km
myślałem o Oplu astrze h z silnikiem 1.7 cdti 101 KM, Grande punto, punto lub fiacie bravo, mazdzie 3. Ktoś mógłby mi coś doradzic, polecić? ktory samochód wybrać, z silnikiem benzynowym czy jednostka diesla?
za wszelką pomoc z góry dziękuje :)
  • 19
@kiepek: diesel nie jest dobra opcja na takie krótkie trasy. Szukaj cos w benzynie. Astra jest bardzo dobrym wyborem. Tania w eksploatacji i niezawodna.
Mazdę z góry możesz sobie darować ze względu na blacharkę.
@kiepek: Nie bierz Diesla, bo go zajedziesz na takiej codziennej trasi- ja myślałbym o Grande Punto, sam śmigam Punciakiem 2 na codzień, i zazwyczaj "budżetowe" fiaty miałem- 1.2 robi robotę, silnik nie do zajechania i oszczędny, nie wiem co tam w Grande kładą, kusi ta nowa wersja pickupa- taki fajniachny, mały macho :3
Brałbym Fiaciora- niezawodny, części tanie, silniki wytrzymałe- aby mieć zioma co ci komputer od czasu do czasu zreperuje
@kiepek: Grande punto to dobry wybór przy twoich założeniach , silnik od 1,25 do 1,4 powinno wystarczyć do tego lpg (po mieście się nie przyda bo się nie przełączy na takim krótkim odcinku ale w trasie poczujesz oszczędność )