Wpis z mikrobloga

@shwejk: dlatego są przed nią posadzone rotale które jak się bujną to po grzałce zostanie tylko pamięć ;) jeśli jednak nadal będzie ją widać to zrobię jak radzisz kumplu :)
@StanMarsh: haha też się tego obawiałem przed wypuszczeniem ich do zbiornika ale okazało się, że są w stanie wyczuć że coś tam jest mimo że tego nie widzą. Być może linia boczna im w tym pomaga, nie wiem. W każdym razie pływają dość szybko i blisko skał i jeszcze nie widziałem by którakolwiek dotknęła żyłki ;-)
@xortis: A byłem pewny, że rozmawiam z rozsądną osobą xD.

Wiesz w jakich wodach występują te brzanki i razbory? Wymagają wody o b. niskich twardościach, a pH w ich zbiornikach ma spokojnie wartości sięgające do 5.0. Do tego, w ich wodach jest często wiele garbników, a sama woda nie jest mocno naświetlona gdyż są to zwykle strumyki/rzeczki(w przypadku brzanek) lub jeziorka/stawiki(w przypadku razbor) występujące w lasach. Brzanki wymagają prądu wody, a
@xortis: Ironicznie, czyż nie?

Anyway, dopiero po odświeżeniu strony zauważyłem, że podałeś parametry. Byłem niemal pewny po "no zaraz, bez parametrów stwierdziłes ze się nie nadaje", że jesteś typem osoby która będzie próbowała czepiać się czegokolwiek by wyszło na jej rację, a tego nienawidzę. Przez to włączył mi się agresor, sorry ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Jeżeli rzeczywiście chcesz zmienić ryby, na takie które czułyby się lepiej, to
@Papja: może powinienem pójść bardziej w kierunku Ameryki południowej i dać parkę pielegniczek + stadko neonów, ale co ja zrobię jak mi się te ryby nie podobają :-D Warunki mam takie bo częściowo biorę wodę od znajomego który ma 300 l roslinniaka. I prawda jest taka ze gdyby każdy chciał odwzorowac warunki w jakich naturalnie żyją ryby to nie byłoby czego oglądać XD zamulone szuwary raczej do najprzyjemniejszych widoków nie należą.
@xortis: Pielęgniczki i neony też się do takiego akwarium nie nadają :P. Myślę zupełnie inaczej, akwaria odwzorowujące biotopy są najpiękniejsze, a ryby są w nich najszczęśliwsze ;).

Rzuć na górę akwarium jakieś chaszcze, zamocuj na tych kamulcach microsorium. Podmieniaj wodę na RO, aż zbijesz kH do 1-2, a potem zbij pH kwasem solnym, żeby nie zmieniać koloru wody(jak nie chcesz się bawić w szukanie kwasu solnego, to i zwykły aquacid da
Pobierz Papja - @xortis: Pielęgniczki i neony też się do takiego akwarium nie nadają :P. Myśl...
źródło: comment_YCGYfWfrOQMCAAdiyI0uoVxrzAeaRp4g.jpg
@Papja: hej no właśnie z tym tragicznie trochę mnie uraziles bo prąd wody jest dość mocny, te wiszące wyspy są pokryte mchem i liczę ze spełnia podobna rolę do roślin pływających których ze względu na wysokie wymagania świetlne innych roślin wolałbym nie wrzucać. Wodę pozmieniam na RO + jak mówiłem od kolegi. To powiedz jakie by pasowały do tego jak nie neony bo już bardziej 'wszechobecnej' ryby nie znam :-D
@xortis: Rzeczywiście, deszczownia nie jest ustawiona na powierzchnię wody. Mój błąd. Mimo to- parametry i wystrój nie pasują.
One powinny mieć coś nad głową przy tak mocnym oświetleniu, mech czegoś takiego nie zapewni(chyba, ze nie będziesz go wcale ciął :P) . Stricte pod kamulcami nie masz posadzonych roślin, więc na tych najbardziej po środku dowiąż microsoria. Microsorium narrow leaf- ma wąskie liście, więc nie przytłoczy aranżacji, ani nie zabierze światła. Wodę
@xortis: Wszystko wygląda świetnie, a pomysł z "lewitującą skałą" mną pozamiatał.

Zastanawia mnie tylko kwestia oddziaływania tych specyfików którymi robiłeś te kamienie na wodę no i na ryby. Czy to cholerstwo nie będzie odchodzić od styropianu? Druga sprawa jak rybki zaczęłyby to podgryzać?

Ja sam interesuje się i siedzę w kompletnie innym biotopie ( jednogatunkowy zbiornik 160L Tanganika z Księżniczkami z Burundii). W moim przypadku ta piękna aranżacja zostałaby przez księżniczki