Wpis z mikrobloga

#emigracja #uk #mojkrajtakipiekny #polska

Wyslalem poltora miesiaca temu prawko do wymiany na Brytyjskie. Dzisiaj sie dowiedzialem, ze podanie zostalo odrzucone. Dlaczego?

Otoz nikt w Polskim urzedzie nie potwierdza danych Polakow na emigracji i dziennie wysylaja okolo 50 listow z informacja, ze podanie zostalo odrzucone.

Urzedniczy beton. #!$%@?.
ktoskomuscos - #emigracja #uk #mojkrajtakipiekny #polska

Wyslalem poltora miesiaca t...

źródło: comment_INZ1tjlX4Epx3jYXWXtU5bGrL4DZ6joA.jpg

Pobierz
  • 21
@WesolyGrabarz: @adriano30: Ogolnie, to na razie musze szybko zalatwic provisional licence. A co do wymiany, dowiedzialem sie od osoby prowadzacej moj proces, ze trzeba dzwonic do urzedu w PL i sie dowiadywac, dlaczego nie dali znac. Proponuje sledzic na bierzaco sprawe tzn. Co tydzien dzwonic do DVLA i dowiadywac sie jaki jest status podania. Jak powiedza, ze juz wyslali zapytanie do PL - dzwonic do urzedu w Polsce i dobijac
@ktoskomuscos: Przecież możesz jeździć bez prawka, w sensie ... bez dokumentu. Jak Cię zatrzymają bez plastiku to Ci wyznaczą dzień w którym masz się wstawić z dokumentami na posterunek.
Jeżdżę 12 lat jako kierowca zawodowy i ani razu nie zatrzymała mnie policja, raz VOSA ... ale interesowały ich tylko papiery na przewożony towar
@ktoskomuscos: kurfa bo bede wysylal jutro swoje podanie i nie wiedzialem, ze robia z tym problemow tyle :/
Mi akurat potrzebne jest brytyjskie prawko bo mamy w firmie samochod sluzbowy ubezpieczony na 5 osob, i zamieszkanie z tym moim prawkiem polskim/drozej im wychodzi przy takim ubezpieczniu na kilka osob.
@scobos: Wstrzymaj sie z wysylaniem, do momentu aż dostanę papier z DVLA - jutro będę dzwonił do osoby, która proawdziła mój proces wymiany prawa jazdy i wszystkiego się dowiem + dostanę na pewno urząd, który dał dupy. Jak tego się dowiem, to mogę Ci napisać jak "sledzic" prawko od DVLA do PL i znowu do DVLA.

Plus wołam @adriano30: @Marzec: jakby co, to napiszę jak tylko dojdzie do mnie
@Marzec: @adriano30: @scobos:

Dzwonilem, wiem jak szybko zalatwic provisional. Dopytałem rowniez, jak sie upewnic ze beton w PL potwierdzi wasza tożsamość. Polecili zadzwonić do urzędu (jak dojdzie list, dostane adres i bede wiedzial jaki konkretnie) i nagabywac ich kilka razy ze jest taka sprawa, dane i co maja zrobic. Sam prowadzacy moja sprawe, przez telefon wyraznie stwierdzil ze piec telefonow jednego dnia powinno zalatwic sprawe. Jutro bedzie list, dam