Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #podroze #turystyka #podrozujzwykopem. Jak to jest ze spaniem w samochodzie? Mam opcję załatwić sobie tourana na wycieczkę objazdową z moim różowym. Chcemy wszystkie fotele (poza tymi przednimi oczywiście) złożyć i wcisnąć tam materac. Z tego co wyczytałem na necie to Holandia tego zabrania, ale tam się na szczęście się nie wybieramy. Chodzi mi bardziej o Niemcy, Czechy, Węgry, Włochy, Chorwację, Austrię i Słowenię. Ktoś się orientuje jak to wygląda w tych krajach ?
  • 6
@norbss94: Who cares jak to wygląda w tych krajach. Są w ogóle jakieś przepisy regulujące coś takiego? Chyba tylko dlatego, że nie nabija się wtedy kabzy dla sektora hotelarskiego. Kup sobie trumnę na dach, wpierdziel tam wszystkie rzeczy i śpij jak król na tyłach samochodu, nikt tego nie będzie sprawdzał.
@norbss94: We Włoszech możesz dostać mandat jak Cie złapią, lub upomnienie i prośbę odjechania - zależy od policjanta. Jednak często widziałem jak ktoś rano wychodził z busa w mieście, łapią bardziej na parkingach i stacjach przy autostradach. Znajomy przerobił sobie sprintera i z tego co wiem nigdy nie miał problemu ze spaniem w Czechach, Słowenii, Austrii, Grecji i na Węgrzech. Te kraje tylko pamiętam w których był.
@norbss94: w Chorwacji z tego co wiem nocowanie "na dziko" nawet w samochodzie jest zabronione, ze względu na obowiązek meldunkowy. Słyszałem, że policja to sprawdza. Myślę jednak, że jeśli po prostu będziecie spać w środku a z zewnątrz nic nie będzie widać to problemów nie uświadczycie.