Wpis z mikrobloga

Wiem, że teraz bardziej szał na #drony (sam na jednego czekam), ale toto świetne jest!
Motorówka #rc zdalnie sterowana FT009.
Polecam. Bardzo zwrotna, szybka, super zasięg, ogólnie mega. I co najlepsze jest dostępna w #empik (gwarancja, polska instrukcja, pełnowymiarowe pudełko z polskim opisem) w cenie lepszej niż jakby się ściągało z Chin.
Ja jeszcze miałem szczęście, bo zamawiałem w dni kiedy było jeszcze - 10% na zabawki, więc - 10% od ceny już po obniżce i z wysyłką zapłaciłem bodajże dokładnie 151zł. Gdyby ktoś zastanawiał się nad rozpoczęciem zabawy z modelami pływającymi to polecam właśnie ten model. #modelarstwo
Pobierz PiotrzWykopu - Wiem, że teraz bardziej szał na #drony (sam na jednego czekam), ale to...
źródło: comment_OKhGSHr2gqsarF0X6LfyOuIHiBMSf5N2.jpg
  • 16
@Piotr_z_Wykopu: Pływałeś tym? Jak ze szczelnością? Jak z zasięgiem radia, jak z czasem pływania?
Zrobiłeś zalecany pierwszy serwis przed pływaniem? (smarowanie łożysk wału, uszczelnienie ich itd?)
Jak w ogóle z pływalnością "niewyścigową"? Czy pływając pomalutku elegancko i dostojnie - da się tym kierować? (wiele takich "wyścigowych" łódek, bez kila wzdłuż kadłuba, bez odpowiedniego ciągu wody na ster - w ogóle na ten ster nie reaguje, po prostu chlapie śrubą i płynie
@hrumque:

"Pływałeś tym?"
- Pewnie, po to ją kupiłem :). Plywałem około 10 razy do tej pory.

"Jak że szczelnością?"
- Zawsze wpadnie dosłownie kilka kropel do środka, ale w niczym to nie przeszkadza. Zawsze można jakoś to uszczelnić, ale na razie nie widzę takiej potrzeby.

"Jak z zasięgiem radia?"
- Zasięg deklarowany to 150m, którego nie chciałem jeszcze testować (poczekam z tym do lata, bo wtedy zawsze można po motorówkę
Ps. W komentarzu na końcu podałeś model ft008 (bo taki też jest), ale chyba chodziło Ci o ft009, prawda?

@Piotr_z_Wykopu: tak, późno jest i z palca pisząc się pomyliłem. Zresztą to w sumie wygląda że to "jeden pies" - kwestia tylko wyposażnia w inny silnik, zasilanie, elektronikę - zarys konstrukcyjny i kadłub ten sam.
ft009 - zwykły silnik szczotkowy
ft010 - silnik szczotkowy ale mocniejszy i chłodzony oplotem z wodą
ft011
Pobierz hrumque - > Ps. W komentarzu na końcu podałeś model ft008 (bo taki też jest), ale chy...
źródło: comment_Lvh1eshT0E907wJ0E7uBKfkYAmazL8Is.jpg
@Piotr_z_Wykopu: znalazłem coś takiego http://www.aliexpress.com/item/NQD-757-6024-Rubber-Ring-Part-for-RC-Turbo-JET-Boat-with-390-Motor/32288356852.html?spm=2114.13010208.99999999.268.F7Vzvi - oczywiście domyślam sie, że załączony motorek jest nicniewarty, ale całość byłaby dobra na start do zrobienia napędu strumieniowego. Docelowo pewnie zmiana śruby też...

Patrząc na dno tego kadłuba http://insku.com/wp-content/uploads/2015/09/20150924-151948-dnoJPG.jpg (chyba wszystkie z tej serii mają taki sam?) to wstawienie tego na środku byłoby problematyczne... Ale jakby tak wstawić dwie sztuki obok siebie, tak by użyć płaskiej powierzchni, i dać bi-motor-strumieniowy napęd? :)
@hrumque: tzn. nie bardzo rozumiem z jakich względów bezpieczeństwa chcesz to zrobić? Dodałeś wpis, że to ma być dla trzylatka, więc przecież trzylatek nie będzie się chyba z tym kąpał, będzie używał to pod Twoim nadzorem i na lądzie, gdzie motorówka będzie wtedy w wodzie? Dodatkowo ten model posiada system bezpieczeństwa, polegający na tym, że śruba działa tylko kiedy motorówka znajduje się w wodzie. Nie wiem czy jest sens tak się
@Piotr_z_Wykopu: niby pod nadzorem, niby on na lądzie, a motorówka w wodzie... ale ja wiem jakie są dzieci (zwłaszcza jak będzie ich kilkoro) - zawsze coś wymyślą "głupiego", a nie zawsze zdążysz zauważyć/zareagować...

Latem w tym "stawku" często dzieciaki też się taplają (tzn chodzą sobie po wodzie, bo płytko), mały będzie pływał - a inny podejdzie, będzie chciał złapać i nieszczęście gotowe. Albo mój wymyśli że śmiesznie by było kogoś ochlapać
@Piotr_z_Wykopu: ahoj. Jak pamiętasz jeszcze temat - to ja już dostałem swojego FT012.
Po pierwsze przyszedł trup elektryczny - radio nie gadało z odbiornikiem+ESC (bo jest zintegrowany odbiornik i ESC do bezszczotkowca na raz).
Zmieniem radio + własny ESC na szybko, silnik i servo zagadały.
Chwilę popływałem, diabelstwo niekierowalne ;) przy niewielkich prędkościach - bardzo słaba zwrotność (jak nie ma silnego strumienia ze śruby = nie na skręcania). A przy większych
Z tym, że w prawo skręca dynamicznej (mniejszy promień skrętu) niż jak skręca się w lewo. Myślałem, że to jakaś wada mojego egzemplarza, ale oglądając filmiki na yt zauważyłem i wyczytałem, że te modele "tak mają" i że tak ma być, tak poza tym nawet mi się to podoba.


@Piotr_z_Wykopu: jeśli masz ster taki sam, jak w FT012 - to jest na to prosta rada. Tam jest jakiś babol z samym
@Piotr_z_Wykopu: @psposki:
Takie szczegóły FT012 po 1 pływaniu:
- wał jest kompletnie suchy (w sensie smarowania), łożyska suche, przepuszczają wodę (wewnątrz rury wału - full wody). Po rozebraniu, zawaleniu smaru do rury oraz przesmarowaniu obu łożysk (i przy okazji dodaniu podkładki teflonowej - jest znacznie lepiej, łożyska nie grzeją się tak bardzo (przedtem - to wewnątrz łodzi - nie dało się dotknąć, parzyło)
- blok chłodzenia wodnego ESCa przecieka przy
Pobierz hrumque - @PiotrzWykopu: @psposki: 
Takie szczegóły FT012 po 1 pływaniu:
- wał jest...
źródło: comment_LX96erDbGmYnTNJwsvXUWZpXDPRsmQpK.jpg