Wpis z mikrobloga

@barrtoszek: Często słyszałem od sprzedawcy "ani grama rdzy" (nie mówię tu alkurat o oplu), ale jak się auto oglądnęło w miejscach typu spód drzwi, spód progów, wnętrza nadkoli, to piękne wypryski były ( ) Jesteś pewien swojego zdania?
  • Odpowiedz
@czskrwl: Mój ojciec przez dobrych kilka lat sprowadzał samochody z Niemiec. Co prawda skończył z 5 lat temu ale do tej pory utrzymywał tam dobre znajomości. Co do samych aut to jeśli nie masz znajomości to kupisz w tej samej cenie co w Polsce tylko dla mnie auto z DE i PL to dwa rózne samochody :)
  • Odpowiedz
@barrtoszek: niby gdzie kupisz w tej samej cenie? Wystarczy przeglądnąć mobile.de oraz otomoto. Na dzień dobry samochody w Polsce są tańsze. Pamiętajmy jednak, że zwykle mają gorsze wyposażenie, chociaż nie jest to reguła dla wszystkich marek.
@czskrwl:
  • Odpowiedz
@czskrwl: chodzi o dwie sprawy. Jak już wcześniej zauważyłem, zwykle masz lepsze wyposażenie i dość często samochód nie jest zużyty raz ze względu na drogi, dwa gdyż tam się części wymienia jak się coś zaczyna psuć bo przeglądu nie przejdzie. Niestety ma to wpływ na ewentualną cenę ostateczną. Nikt nie jest filantropem jak nam tutaj próbuje wmówić @barrtoszek i pieniędzy nie rozdaje. Na zachodzie ludzie znają wartość tego co
  • Odpowiedz
@czskrwl: inne drogi, nie stosuja tyle soli co u nas i czesciej auta sa pozbawione napraw wykonanych przez typowych januszy. Oczywiście i tam tacy sie zdarzają ale na pewno w mniejszej ilości niż u nas. W wielkim skrócie lepiej zadbane auta, częsciej serwisowane w autoryzowanym serwisie i zazwyczaj lepsze wyposażenie.
  • Odpowiedz
@barrtoszek: rozumiem, że samochód sprawdziłeś w ASO pod kątem przebiegu oraz z czujnikiem lakieru (takie minimum)? Co do opłacalności, wiele osób nie patrzy ile kosztuje ich taki wyjazd czasowo plus kasowo. A skoro już o tym mowa, to napisz proszę dokładnie jakie masz wyposażenie tego samochodu, przebieg, silnik, i ile za niego dałeś.
  • Odpowiedz