Wpis z mikrobloga

Halo Mirki, tag #katowice pewnie zawalony fanami IEMa, ale potrzebuje pomocy i mam nadzieje że znajdzie się ktoś do pomocy.

TL;DR
Szukam architekta lub innego speca, który podejmie się realizacji projektu przebudowy i wentylacji lokalu - odpłatnie

Od zawsze marzyłem o otworzeniu czegoś własnego, dzisiaj znajduje się coraz bliżej realizacji swojego pomysłu. Jestem w trakcie załatwiania pożyczki na działalność i mam już pewien lokal (120m2) pod biznes gastronomiczny (wymaga adaptacji) na oku. Wiem też jakie mnie czekają przygody z biurokracją (mam nadzieje, że wiem wszystko)...
Po podpisaniu umowy wynajmu lokalu niestety nie mogę zacząć go od razu remontować do tego jest potrzebna zgoda Wydziału Budownictwa Urzędu Miasta, ponieważ będzie to zmiana sposobu użytkowania lokalu, a oprócz tego będą zmiany w ściankach działowych. W tym wypadku szukam architekta, który chciałby się podjąć realizacji projektu przebudowy lokalu (inwentaryzację lokalu mam już zrobioną przed znajomego architekta, niestety nie ma czasu kontynuować). Taki projekt musi być zaakceptowany również przez PIP oraz straż pożarną.
Następnym krokiem jest sprawa wentylacji w lokalu, tutaj jestem trochę zielony. Całą instalacje mogę zrobić sam, jest komin prowadzący na dach, domyślam się gdzie potrzebne są nawiewniki, a gdzie wywiewniki, ale bez planu chyba się nie obejdzie.
Zależy mi, żeby przejść wszystkie odbiory bez problemu, ale też nie chciałbym mieć sytuacji, że będzie czuć zaduch w lokalu. Proszę o propozycję jak to zrobić dobrze i tanio.
Po tym wszystkim i remoncie przyjdzie czas na proces technologiczny, ale o tym będę myślał później ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obecnie szukam pomocy w najbliższym otoczeniu, a Mirko jest mi bliskie, więc spróbuje i tu. Nie liczę, że będzie to coś za darmo, ale może uda mi się trochę przyoszczędzić ( ͜͡ʖ ͡€)

#architekci #zlecenie #slask #kiciochpyta #budownictwo
  • 1
  • Odpowiedz