Wpis z mikrobloga

@flemingos: Trochę się opóźni test, muszę pożyczyć Huawei z LTE. Kawałek drogi mam, a auto uległo awarii. Będę wołał.
Router kupiłem z kodem 10/15$ i uważam że jest wart więcej jak te 14$. Gdyby miał na pokładzie switch Gbit spokojnie dałbym 100zł.
Na razie po cichu liczę na DD-Wrt, jest to mój ulubiony soft.
  • Odpowiedz
@flemingos: Śmiga. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dokładniej E3372s-153 z PLAY, karta Orange.
Po Pandorabox/OpenWRT wgrałem bootloader 'Breed' żeby zabezpieczyć się przed ucegleniem gdy coś pójdzie nie tak. Na to wgrałem zmodyfikowany soft Asusa od Padravian.
GUI po angielsku, bardzo czytelne, dużo opcji.

Trochę się namęczyłem żeby uruchomić modem, ale sprawa okazała się banalna. Trzeba było zmienić IP routera na inne niż domyślne 192.168.1.1. Widocznie w trybie Hi-Link
  • Odpowiedz
@19arek93 Wielkie dzięki ( ͡º ͜ʖ͡º) Teraz trochę żałuję, że się na niego nie przyczaiłem, zwłaszcza jak była akcja z kuponami. Ale z drugiej strony trochę roboty jest żeby go ogarnąć pod modem 3/4g. Z tą zmianą adresu routera to chyba standard w przypadku modemów typu Hi-link. No nic to jeszcze raz wielkie dzięki za sprawdzenie i ogarnięcie tematu. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@flemingos: Dobrze że piszesz. Teraz podejrzewam że modem nie śmiga w 4G i router nie łyka Hi-Linka. Jakimś cudem uruchamia go w '3G'. Wychodzi na to że trzeba wgrać oprogramowanie nie Hi-Link żeby śmigał na tym oprogramowaniu, lub OpenWRT(nie modyfikowane).

Co do zasilania z PowerBanku - Router śmiga bez problemu ale tak jak myślałem napięcie na USB spada do ~4.3-4.4V. Co nie przeszkadza w pracy modemu, ale jednak. Widocznie jest tam
  • Odpowiedz
@19arek93 Na modemie możesz wymusić pracę tylko w 4g. Jeśli masz Hi-linka to dosłownie 3 kliki. A jesteś w zasięgu LTE? Może w tym problem? Jeśli jest kiepski zasięg lub daleko do nadajnika to modem potrzebuje więcej prądu i faktycznie może pracować niestabilnie na zasilaniu takiego zestawu z PowerBanka. Teraz w sumie trochę wku$#$ mi zszedł bo kupowałem router i modem z myślą o pracy w 4G, a jak piszesz są z
  • Odpowiedz