Wpis z mikrobloga

Komputerowe mirki, mam problem z wgraniem BIOSu do laptopa.

Model: HP EliteBook 8460p
Aktualny BIOS: F60
Chcę wgrać: F20 ( odblokowuje SATA III ) - potrzebny do SSD

Dlaczego nie mogę wgrać:
-z poziomu windowsa przez HPQFlash nie ma szans - informuje, że BIOS jest starszy niż aktualny i nie pozwala

-zainstalowałem "HP BIOS Update UEFI" oraz "HP System Diagnostic UEFI" na pendrive by z niego wgrać ale mam wydawałoby się niewielki problem: UEFI twierdzi, że plik .sig ( cyfrowy podpis pliku BIOS ) nie przeszedł weryfikacji i też nie pozwala wgrać ( sic ). Nie wiem skąd wziąć poprawny plik .sig Próbowałem chyba wszystkich. Plik ROM wykrywa bez problemu ale każdy sig jakiego próbowałem nie pasuje.
Nazwa pliku BIOS 68SCF.bin - tak samo nazywałem też wszystkie pliki .sig ale nie pomogło

-dodam, że próbowałem też z oprogramowania HP instalacji biosu na pendrive jako bootowalny. Odpaliłem, wybrałem pena ale komp mówi "nieprawidłowy nośnik, wyjmij, wymień" - coś takiego

Wzywam @naprawalaptopow oraz @Pustulka może coś podpowiecie :D

#laptopy #laptop #hp #elitebook #serwispc #bios
TurboBlejzer - Komputerowe mirki, mam problem z wgraniem BIOSu do laptopa.

Model: ...

źródło: comment_FDx3VT0A2Hq0y8b03zlJbH50fMxA3SSH.jpg

Pobierz
  • 8
@Leel00: mam już SSD, dopiero po kupnie załapałem, że lap aktualnie obsługuje jedynie SATA II. BIOS zmienia, III jest programowo zablokowane bo... HP nie podał go w specyfikacji podczas wypustu tego modelu i żeby zgadzał się ze specyfikacją to zablokowali w każdym późniejszym BIOSIe :D