Wpis z mikrobloga

Hej malinowe mureczki.
Właśnie kombinuję sobie w pracy jakby tak pomalutku ruszyć moją malinkę. Plan docelowy jest aby rodzielić między dwa urządzenia (w tym zero) ale na razie mam b z pierwszego tłoczenia.
Uzbierałem:
*rpi b v1
*MyBook 2tb
*Okablowany pad xb360
*aktywny hub z cebuli na JD chyba
*kilka usb <> wifi więc coś powinno zadziałać.

Plan na dziś:
*owncloud na ngnixie
*retropie lub inne poskładane rozwiązanie.
*klient torrent z dojściem przez web
*udział w sieci

Domyślam się że klient torrenta to akurat pikuś bo transmission ma swój web client. Zobaczymy obciążenie przy pobieraniu i w spoczynku.

Owncloud potrzebny będzie na 2 konta więc nie przypuszczam dużego załadunku (nie synchronizuje się 24/7) Nie mam innego nic upatrzonego. Tak po prawdzie to każde rozwiązanie ułatwiające zdalny dostęp do plików i na hasło się nada. Oświećcie mnie proszę.

Udział wewnątrz sieci. To akurat widzę kwestia skonfigurowania sambashare dostępnego w retropie.

No i najważniejsze.
Retropie.
Lub oczywiście podobne rozwiązanie. Szykuje się trochę konfiguracji bo jak widzę romy chce podciągać od razu na kartę a w sumie po co?
Kolejna i w sumie najważniejsza sprawa to obciążenie. 700mhz i tylko 512 ramu na wszystko powyższe może nie wystarczyć. A że nie będę jednocześnie grał i torrentował to otwieram konsultację. Co myślicie?
#raspberrypi
Pobierz
źródło: comment_CWM6WQBZFkXi2gM9Fy0D3GIKmCVJISur.jpg
  • 2