Wpis z mikrobloga

Ej mirki, robiłem u takiej jednej firmy na umowę zlecenie. Zarabiałem jakieś 300-400 zł przez prawie pół roku i nie wysłali mi PITu. Zadzwoniłem do nich i stwierdzili, że za mało u nich zarobiłem, więc coś tam coś tam bla bla i nie muszę się rozliczać (?)
To jakiś przekręt? Jak chcą mnie #!$%@?ć na mój zwrot podatku, to zaraz ich zgłaszam do urzędu skarbowego.
#podatek #pit #praca
  • 6
@JAVAtar: @Aleanrahel: @gaska: pewnie kwota na umowie (umowach?) nie przekroczyła 200 zł, firma rozliczyła to ryczałtem i wykazała w deklaracji zbiorczej pit-8ar. Tego rodzaju przychodu nie wykazuje sie w pit-11, wobec czego pracodawca nie wysyła Tobie pitu. Nie wykazujesz tego w deklaracji rocznej
@papciu: Bo to było tak, że ja najpierw podpisywałem umowę, a potem wyrabiałem godziny. Zarabiałem zazwyczaj 360 u nich miesięcznie. Mogli to magią podatkową wpisać jako 200?
Czy może wpisywali 200, a płacili mi więcej?

W innej robocie zarobiłem dużo mniej i normalnie PIT mi wysłali.
@Aleanrahel: źle zrozumiałem, bo wydawało mi się, że zarobiłeś ogólnie 300-400 zł. Teraz dopiero widzę, żę przez pół roku wpadało Ci 300-400 zika co miesiąc. W takim wypadku nie mogli tego ryczałtem rozliczyć, w związku z tym powinni Ci wysłać pita. Kogoś chcą tu zrobić w #!$%@? :P