Wpis z mikrobloga

@siRcatcha: a jaką masz wodę? wybieranie ryb na zasadzie "ta jest ładna/ktoś coś poleci" to nie jest najlepszy pomysł. Wpuścisz danio do ciepłej wody to będą chorować i zdychać, wpuścisz razborę klinową do twardej wody- to samo.
  • Odpowiedz
5xBarwieniec czarny, 4xKirysek nakrapiany


@siRcatcha: Problem tutaj to kiryski, julii spokojnie rosną do 5,5cm i są zbyt duże na to akwarium. Jakie masz parametry wody dokładniej? Prawdopodobnie nadadzą się M. ramirezi. One występują w CW ;). Tylko IMO do ramirezek akurat te kąsacze nie pasują- są zbyt masywne i mogą je obżerać z żarcia :P. Generalnie, ja bym nie wpuścił fantomów do tylko 60cm baniaka, bo na grupkę to tu
  • Odpowiedz
@siRcatcha: oczywiście- mówię o wymienieniu fantomów na neony, a nie dopuszczeniu dodatkowo. I myślę tutaj tylko o simulansach, bo Innesa to zupełnie inna temperatura ;).
  • Odpowiedz
@Papja: szczerze mowiac to nie jestem w stu procentach czy to sa nakrapiane, mam je od roku i niewiele urosly (wiec prawdopodobnie skarlowacialy). Parametrow dokladniej niestety nie podam, bo nie mam aktualnie jak sprawdzic. Mialem ramy w tym akwa i oddalem po 4tej probie dobrania parki... samczyki sie tlukly niemilosiernie. Moze udaloby mi sie znalezc Agassiza, Apistogramma lub Nannacara, tylko pytanie czy parka wystarczy czy trzeba harem bo zbiornik maly.
  • Odpowiedz
@siRcatcha: Apistogramma to rodzaj, a nie gatunek, sprecyzuj o jakich myślałeś :P. Agassizy miałem ale hodowlane, z tego co widzę bardziej ogarnięci ode mnie za minimum uznają 80x30. Nie polecam więc ich, zwłaszcza, że potrafią wyrosnąć i czasem trafi się samiec agresor. Nannacara anomala to byłby dobry wybór, też CW. Aha, simulanse to raczej BW, ale akurat decydując sie na Nannacary nie ma problemu- tutaj idealnie nadają się Innesy. Temperatura
  • Odpowiedz