Wpis z mikrobloga

Mireczku, to do Ciebie. Poważna sprawa. Przestań ku*wa jeść MOM (wbrew nazwie Mięso Oddzielone Mechanicznie mięsem nie jest, mięsem nie jest, można bowiem w poczet MOM-u zaliczyć wszystko: chrząstki, ścięgna, skórki, wymiona) . Szanuj się. I nie pier*ol, że jesz bo Ci smakuje, bo to nie prawda (uwierz mi, nie przełknąłbyś czystego MOMu). Jesz go dla tego, że jeden Janusz biznesu z drugim Januszem biznesu nie znaleźli nic tańszego do wciśnięcia w puszkę czy inny flak. Gdyby kocie gó*no było tańsze, to dodali by kocie gó*no (tyle, że nawet duży kot nasra dziennie tyle, że starczy na jeden czy dwa pasztety, a trzeba go karmić i poić więc się nie opłaca). Jeśli ktoś proponuje Ci MOM to moim zdaniem Cię nie szanuje i weź to proszę pod uwagę. Od czego zacząć? Pasztet DROP (w składzie "surowce drobiowe 34% (mięso oddzielone mechanicznie z kurcząt, wątroba z kurcząt, masa jajowa)") i PROFI ("mięso oddzielone mechanicznie z kurcząt i gęsi 14%") zastąp proszę produktami z np. Lidla czy Auchan (choć ich skład nie zachwyca i nie mają właściwości leczniczych to przynajmniej nikt nie wpycha w nie gó*na).

I jeszcze krótka lista innych produktów (z netu, nie moja):

Parówki Bobaski z drobiu – mięso oddzielone mechanicznie z kurcząt 57%
Morliny parówki drobiowe – mięso oddzielone mechanicznie z indyka 41%
Profi Pasztet z drobiu – mięso oddzielone mechanicznie z gęsi i kurcząt 14%
Gerber Posiłek jednoskładnikowy: Indyk – mięso mechanicznie oddzielone z indyka 30,7%
Gerber Posiłek jednoskładnikowy: Kurczak – mięso mechanicznie oddzielone z kurczaka 30%
Krakus Pasztet drobiowy – mięso oddzielone mechanicznie z drobiu; nie podano wartości procentowej zawartości MOM
AGRICO Konserwa turystyczna mięsna – mięso oddzielone mechanicznie z kurcząt; nie podano wartości procentowej MOM
DROSED Pasta sandwiczowa z kurcząt – mięso mechanicznie oddzielone z kurcząt: nie podano wartości procentowej MOM
PAMAPOL Gołąbki w sosie warzywnym – mięso mechanicznie oddzielone z kurczaka; nie podano wartości procentowej MOM
PROFI Pulpety w sosie grzybowym – mięso mechanicznie oddzielone z kurcząt: nie podano wartości procentowej MOM

(obrazek też nie mój)

#gotujzwykopem #jedzenie #mom #gotowanie
b.....l - Mireczku, to do Ciebie. Poważna sprawa. Przestań ku*wa jeść MOM (wbrew nazw...

źródło: comment_vNfW0nu47gUVhEyxr1wYH5I9mMIqMqvC.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
nie jest, mięsem nie jest, można bowiem w poczet MOM-u zaliczyć wszystko: chrząstki, ścięgna, skórki, wymiona) . Szanuj się. I nie pierol, że jesz bo Ci smakuje, bo to nie prawda (uwierz mi, nie przełknąłbyś czystego MOMu). Jesz go dla tego, że jeden Janusz biznesu z drugim Januszem biznesu nie znaleźli nic tańszego do wciśnięcia w puszkę czy inny flak.


@brainfool: ach gdzie te czasy, gdy zwierze po ubiciu zjadano cale,
  • Odpowiedz
@M4ks: Oj, czego to ludzie przed wojną nie robili i jak to wtedy nie było im dobrze... Swoją drogą w MOMie dogrzebiesz się też resztek kostnych... Pozdrowienia dla wszystkich dziadków którzy kurczaka wpieprzali z dziobem!
  • Odpowiedz
Oj, czego to ludzie przed wojną nie robili i jak to wtedy nie było im dobrze...


@brainfool: dalej tak robia, tylko nie wszyscy. Serio, to duzo bardziej powszechne niz sie wydaje, ale jasniepanstwo wychowane na poledwicy nie zrozumie.
I sam dobrze to rozumiem, bo chociazby zupa typu flaki przyprawia mnie o mdlosci ( ͡° ʖ̯ ͡°) ... ale to tylko i wylacznie kwestia psychiki. Nie ma co
  • Odpowiedz
@M4ks: Mi bardziej niż o skutki dla zdrowia chodzi o motywacje. Nikt momu nie sprzedaje bo jest smaczny. Sprzedają go, bo dzieki temu zarabiają kilka groszy więcej na paczce... Co innego zjeść świniaka z resztkami (no spoko jak ktoś chce) a co innego same resztki (a tylko tym jest MOM)...
  • Odpowiedz
Nikt momu nie sprzedaje bo jest smaczny. Sprzedają go, bo dzieki temu zarabiają kilka groszy więcej na paczce


@brainfool: No albo sie ma prawdziwe porzadne mieso, ale cuda z biedronki za 10zl/kg...
  • Odpowiedz
@M4ks: Tyle, że ja np. w Lidlu (w Biedrze pewnie też) znajduję pasztety bez MOMu w tej samej cenie jak nie tańsze (z pamięci skład, bo nie chce mi się iść do kuchni ( ͡º ͜ʖ͡º) : jakieś 60% mięsa wieprzowego, 15 % wątroby, 10% oliwek). Za to PROFI o ile się mylę można kupić w Piotrze i Pawle...
  • Odpowiedz