Wpis z mikrobloga

Dziękuję za nieprzeliczone ilości sympatycznych listów . Panie Prezydencie myślę że wszyscy Politycy są gdzieś daleko daleko latają w obłokach. Mówi się że dobrze żyje się w Polsce. Tak dobrze się zyje starcza mi od wypłaty do wypłaty, głodny nie jestem, brudny nie chodzę, no narazie mam gdzie spać, ale jak przejdę na emeryturę to kto wie może pod mostem się schowam. O zdrowie nie dbam bo mnie na to nie stać jak mam korzystać z NFZ to już wolę spokojnie zejśc z tego świata, naprawdę nie mam sił ani zdrowia nawet czasu ustawić się w kolejce do okulisty o godz. 4 rano na mrozie, bo potem braknie mi na leczenie grypy czy zapalenia płuc. Nie mówię o tym że jak jestem chory bo może się zdarzyć że szef powie mi że nie nadaję się do pracy, pomimo że jestem naprawdę fachowcem.Tak nabawiłem się niewydolności krążeniowo oddechowej i liczę tylko na to że przyjdzie mi zakończyć żywot w pracy, bo wtedy może moja córka dostanie skromną rencine po mnie. Ale idzmy dalej oglądnołem film o magdalence i okrągłym stole oto mój wpis w komentarze:

-- Były dwie możliwości , nie ma układu i tym samym mamy wojne domową jak choćby w Rumuni, gdzie zgineło by kilkaset tysięcy Polaków, lub układ gdzie nie ginie nikt a transformacja przebiega łagodnie i bardzo długo. Tak były aparat SB były aparat komunistycznej parti jest dzisiaj przedstawicielem oligarchi, maja majątki które nam nawet w wyobrażni się nie śnią, ale dzięki temu nikt nie zginął a jedno nawet życie jest bardziej cenne niż wszystkie pieniądze tego świata. Faktem jest że większośc najbogatszych, większość właścicieli potężnych firm dzisiaj to są byli komuniści, dzięki temu nie doszło do rewolucji, ale pytanie brzmi czy dzisiaj nie dojdzie, oni zle się podzielili zapomnieli że ich bajeczne majątki wypracowane są kosztem milionów Polaków, którzy prubują przeżyć z miesiąca na miesiąc. Historia jest niestety w tej kwesti nieugięta, nawet demokracja nie uchroni buntu 90 % społeczeństwa, i wracamy do sedna sprawy, okrągły stół tylko oddalił wizję wojny domowej, dał możliwości na dobre lub złe wykorzystanie możliwości płynących z układu, niestety tak się stało co było wiadome że będzie to zle wykorzystane. Dzisiaj garstka bogaczy stoi na przeciwko dziesiątkom milionom obywateli żyjących prawie w nędzy. Dzisiaj o wiele bardziej stoimy na progu wojny domowej niż w 1988 roku, dzisiaj może zginąc z tego powodu miliony Polaków, bo cóż Polak biedny nie ma nic do stracenia, a jak nie masz nic do stracenia to może masz wiele do zyskania. I to jest problem który Politycy rozumią ale nic nie robią, przekazując go następcom, ale ten dzień nastąpi i co będzie w tedy?. Podkreślam kiedy 80% społeczeństwa żyje się dobrze, stanowią klasę średnią wtedy państwo się rozwija i jest stabilne, w każdym innym przypadku mamy doczynienia z wojnami i rewolucjami, w których giną miliony. I daję to do namysłu Lechowi Wałęsie

Zmierzając dalej pracuję pod firmą w górnictwie, praca jak praca cięzka , ale o dziwo górnicy pracujący pod kopalnią zarabiają jeszcze mniej niż ja , fakt że w firmie traktują mnie jak dobrego fachowca, ale pod kopalnią górnicy narażając życie zarabiają 2500 zł miesięcznie, o co chodzi czemu podaje się w środkach masowego przekazu że to 5000 zł czy 6000 zł, a może to jest średnia, więc trzeba tu postawić pytanie kto tyle zarabia i gdzie podziewają się te pieniądze. Rozmawiamy na dole o wszystkim o rzeczach błahych i polityce, jedno co mnie przeraża to wszyscy jednym głosem mówię tu, o robotnikach mówię : jedno trzeba się za te złodziejstwo wziąść. Ludzie mają dość to co słyszę samego mnie przeraża: gdzie kolwiek jestem słyszę głosy że musimy zrobić porządek, to nie są miłe słowa moim uszą ale naprawdę ludzie chcą linczu, to się gotuje. Raz w dyskusji zadałem pytanie i co zabijałbyś innych polaków? Odpowiedż była zatrważająca daj mi złodzieja a ja go wypatroszę tak powiedział górnik który jest z wykształcenia masarzem. Panie Prezydencie Wałęsa po tych przemianach co były w Polsce stwierdzam że na 100 kolegów tylko jeden milczy może dusi to w sobie a może wierzy że będzie lepiej, 99 kolegów bez zastanowienia weżmie za broń i pujdzie na ulicę. Może to są tylko takie gadki ale może wszyscy politycy doprowadzili do skrajności Polskie społeczeństwo.

Ten list proszę traktować jako List otwarty, wszelkie zawarte w nim treści dla dobra społecznego czy w mowie czy publikacji nie podlegają ochronie autorskiej


Bodzio

Imię i Nazwisko wynikające z IP zastrzeżone nie wyrażam zgody na publikacje mojego imienia i nazwiska



mam 46 lat, w czsach gdy Pan, mój ojciec i dziadek walczyli o nasz kraj byłem młodym niczego nie świadomym człowiekiem który marzył by zostać wielkim muzykiem.

Dziś już jako dorosły człowiek który spełnił swoje marzenia z pełnym obrzydzeniem patrzę na to jak w naszym kraju opluwa się Pana i wszystko to czego Pan dla nas dokonał.
Od wielu wielu lat chciałbym jako Polak mieć mozliwość klęknąć przed Panem i na kolanach podziękować za to , żę mogę dziś być tym kim jestem i choć często bywam głodny - jestem szczęśliwy i spełniam swoje marzenia .
Panie Prezydencie - Dziękuję i zawsze będę za Panem i wielu wielu muzyków rockowych też.

Adam
To: blw
Subject: Fwd: Szanowny Panie Lechu Wałęso, Przyjacielu!

Szanowny Panie Lechu Wałęso, Przyjacielu!
"Kto bez grzechu i winy, niech pierwszy rzuci kamieniem". Tylko grzesznik rzuca
kamieniem, bo nie zna miłości. Oni rzucają w Ciebie w niewiedzy swojej, bo to co
się stało, było i jest planem Bożym. Oni powstali i upadną, aby na nich objawiła
się wielkość Boga. Bóg zniszczy ich rózgą swoją i wszystkie nacjonalistyczne
narody w Europie. Przyjacielu posłuchaj!. Nie przed nimi będziesz odpowiadać za
czyny swoje, lecz przed Bogiem od którego otrzymałeś moc i sławę. Dlatego nie
zwlekaj dłużej i powstań jeszcze raz. Działaj tak długo, aż wyłonił się ten, na
którego czekamy. "MY" Naród. Osobiście się nie znamy, a w kwestiach wiary w Boga
nie zawsze mamy takie samo zdanie. Jednak mamy te same cele, a siła, która nas
łączy, to Duch Jedności. Pan z nami. Szalom. P.P.Brxxxx

Panie Prezydencie. Mam 50 lat. Na imię Kasia. Zawsze byłam z Panem, głosowałam na Pana. Proszę się nie poddawać i nie załamywać. Cała moja rodzina jest jest z Panem. Ci ludzie są niebezpieczni i mówi się o nich, że są oszołomami. Zwłaszcza Pan J.K.

Siedlce
+4860
Dnia Piątek, 26 Lutego 2016 20:33 Grażyna
A Wy mi tu będziecie #!$%@?ć o Wałęsie!
Cudowne przypadki w życiu Kaczyńskich.(z internetu)
1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle.
3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.
4) Cud! Rajmund Kaczyński jako jedyny żołnierz AK posiada paszport uprawniający do wyjazdów do krajów kapitalistycznych,wyjeżdża na kontrakty i zarabia śmierdzące kapitalistyczne dolary.
5) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji nie zostaje internowany.
6) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
7) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji ujawnia swoją teczkę dopiero po naciskach prasy.
8) Cud! Rajmund Kaczyżski zmarł 17 kwietnia 2005r.Dlaczego synusiowie tak cichutko go pochowali,bez mediów,bez sztandarów i hymnów,przemówień o zasługach jakie włożył w utrwalanie władzy ludowej.Rajmund Ojciec spoczywa w zapomnianym rejonie cmentarza. Przeszkadzał w karierze.
9) Umorzenie długu Porozumienia Centrum,partii Kaczyńskich w czwartym dniu sprawowania urzędu przez PISowskiego ministra
10) Cud - fałszywa lojalka umorzona w 2008r z powodu przedawnienia. Inni przed Sądem musieli udowadniać niewinność.
11) Cud dwunasty, były prezydent zero zasług leży na Wawelu! Widziano Piłsudskiego i kilku królów jak przewracali się w grobie!
12) Cud! W PiSowskim IPN brak dokumentów z działalności opozycyjnej Jarosława z lat 1982 do 1989.Kto tam posprzątał i czego tak bardzo się wstydził ten wielki PiSowski patriota?
Rajmund kaczynski PZPR ,ojciec,Swiatkowski, wymiar sprawiedliwosci,wujek , wykorzystali urodzenie sie blizniakow na stworzenie agenta BO-LEK . W obronie czci Lecha ta informacja powinna POJAWIAC sie w waszym biuletynie ,tygodnikach czy prasie codziennej,Jak o agencie BO-LKU to mozna listem otwartym zapytac zyjaca czesc tego agenta BO _ LEK czy to jest prawda.Tym agentem byli Kaczynscy,"BO" zyjacy do dzisiaj menda to Jaroslaw, kapujacy podziemie a menda" LEK"to Lech "kapowal internowanych,sprawa jest jasna i tak powinien ja stawaiac Walesa.Na jednym z filmow ze spotkan Solidarnosci z komunistami w sprawach uzgodnien porozumienia ,mysle ze z magdalenki ,kiedy rozchodza sie uczestnicy widac jak ostatnim jest jaroslaw i porozumiewawczo zegna sie z samotnym kiszczakiem stojacym przed drzwiami.Sprawdzajcie ten watek i inne bo to przeciez zdrajcy calej Solidarnosci.
z powazaniem
xxxxx marian
P.S.prosze o potwierdzenie otrzymania .

Lechu, wytrzymaj!
5217
Piszę to Ciebie na własnym blogu, bo na Twoim mi się nie udało. Przepraszam, że zwracam się do Ciebie w ten sposób, ale przez całą młodość myślałem to Tobie właśnie tak – Lechu. Byłeś jesteś i będziesz dla mnie bohaterem. Nic tego nie zmieni. Wczoraj próbowałem Ci to przekazać.
ADVERTISEMENT

Niestety, dobre wiadomości do Ciebie nie docierają. Administrator Twojego bloga kasuje wszystkie pozytywne wpisy. Bawią się Tobą Lechu. Jesteś jak niedźwiedź w nagonce. Nienawistni ludzie miałkich charakterów mogą Cię publicznie opluwać i robią to z zajadłością. Lechu, zadbaj o siebie! Nie narażaj się na nienawiść tłuszczy. Jeśli już musisz z ludźmi dyskutować, prezentować w ten sposób swoje stanowisko, zrób to w miejscu gdzie nie będzie cenzury. Zrób to tam gdzie nie ma anonimowego hejtu.
Po prostu martwię się o Ciebie. Nie ułatwiaj sprawy swoim poważnym wrogom tracąc siły na opędzanie się od anonimowej nienawiści. Jesteś nam dzisiaj potrzebny jak wtedy. Lechu w sobotę wyjdziemy na ulicę. Mam nadzieję, że będzie nas wielu. Zdziwisz się ilu ludziom jesteś potrzebny. Ilu z nas Ciebie popiera. Na Twoim blogu nas nie ma. Nie korzystamy z Wykopu. A jak już, tak jak ja wczoraj, podejmiemy wysiłek żeby się tam się dla Ciebie zarejestrować, nasze wpisy znikają. Jesteś sam z własnego wyboru. Dostajesz tylko złe wieści. Jak długo wytrzymasz tę presję? Zadbaj o siebie. Wróć do nas. Nadal nam jesteś potrzebny.

Envoyé de mon iPad

Objet: Jestem z Panem!
Lechu,

Zawsze był Pan dzielnym i niezłomnym człowiekiem.
Każdy ma prawo do słabości, a Pan swoje przezwyciężył .

Jest Pan nasza legendą!
Proszę się nie przejmować małymi, zawistnymi ludźmi.

Ewa
  • 63