Wpis z mikrobloga

@lechwalesa: Tutaj też wykładałeś, w 2009 podczas odsłonięcia pomnika w Kobylanach w gminie Terespol?

"Pomnik ,,Wrota Wolności" składa się z trzymetrowego fragmentu muru berlińskiego - symbolu podziału Europy - oraz wmurowanych weń cegieł ze Stoczni Gdańskiej, kolebki Solidarności. Na monumencie umieszczono daty "1989 - 2009" oraz słowa Jana Pawła II: "Solidarność - to znaczy jeden z drugim, a więc nigdy jeden przeciw drugiemu". Natomiast na tablicy pod pomnikiem widnieją słowa Lecha
H.....a - @lechwalesa: Tutaj też wykładałeś, w 2009 podczas odsłonięcia pomnika w Kob...

źródło: comment_UPduLdFNBg5ey3YnaaqY0zE3kLuyFdTM.jpg

Pobierz
@lechwalesa: Lechu ponawiam pytanie po raz kolejny... :) Lechu odpowiesz mi w końcu na pytanie??? Jak się dostałeś do stoczni...Szybka odpowiedź...

Aleksander L.: Wczoraj Tusk... powiedział, on... zapomniał, co mówił..., że [Andrzej] Gwiazda obraził [Bogdana] Borusewicza. (...) ponieważ powiedział, że pierwsza "Solidarność", to wszystko było sterowane przez bezpiekę.
Leszek Tobiasz: Czyli jednak było sterowane...
Aleksander L.: ...jak to było? Od początku było sterowane, a jak Wałęsę dostarczyli... awantura jest. Teraz Cenckiewicz...
zapluty karzeł na krzywych nóżkach, wypluwający swą brudną duszę, opluwający mnie zewsząd [...], śledzący moje kroki, robiący małpie grymasy, przekształcający każdą myśl odwrotnie; ten potworny karzeł pełzał za mną jak nieodłączny duch [...], krzyczący frazesy, wykrzywiający potworną gębę, wymyślający jakieś niesłychane historie; ten karzeł był moim nieodstępnym druhem, nieodstępnym towarzyszem doli i niedoli, szczęścia i nieszczęścia, zwycięstwa i klęski

[J Pilsudzki przemówienie 3 lipca 1923 roku w hotelu "Bristol" w Warszawie]


@