Wpis z mikrobloga

SOLID TO BANDA OSZUSTÓW
Pracowałam w firmie solid security. Na początku lutego zadzwoniłam do swojego kierownika i powiedziałam, że odchodze ponieważ dali nam dziwne umowy do podpisania i powiedziałam, że nie będę tego podpisywać i odchodze. Kierownik powiedział, że dostaje 500zł kary. Przyszła wypłata o 500zł mniej. Co mam robić dalej? pomożcie
  • 8
  • Odpowiedz
Umowa znajduje się u nich w firmie, ale nie wydali mi kopi. Zadzwoniłam do cwaniaczka i powiedziałam żeby sie gonił i nie bede podpisywac aneksu do umowy gdzie jest wypłata co dwa miesiące. Po miesiącu miała byc większa stawka i jej nie było. Obiecywanie że spokojnie bedzie można zrobić tyle godzin ile się chce a on cały czas zatrudniał nowych i zabierał godziny
  • Odpowiedz
@minion24: Niestety, łatwe to nie będzie. Teoretycznie w ciągu 7 dni od podpisania masz dostać swoją kopię. Jeśli nie, to wiadomo, sąd - ale jak one działają, zestarzejesz się przed wyrokiem. Zacznij od napisania do nich pisemnego wezwania, do doręczenia kopii umowy (termin już pewnie dawno upłynął). Jak będziesz to miała, to dopiero wtedy można się zastanawiać nad prawnikiem. Umowa zlecenie ma to do siebie, że dużo mniej chroni pracownika niż
  • Odpowiedz