Wpis z mikrobloga

Wątek #3 Reszta jest milczeniem
Dodam kilka zasad/wskazówek, których wg mnie powinniśmy przestrzegać. Jeśli się nie zgadzacie, powiedzcie z czym i czy coś zaproponujecie w zamian

0. Gramy na najnowszym patchu. DLC opcjonalne, ale jak mamy to włączamy. Nie dajemy póki co achków wymagajacych Kozaków.
1. Wybór kraju jest opcjonalny, jeśli achievement pozwala.
2. Mody graficzne dopuszczone; mody zmieniające rozgrywkę nie
3. Można restartować do skutku, ale prezentujemy tylko jedną rozgrywkę
4. Gra nie musi się skończyć na zdobyciu achievementa, można prezentować co dalej
5. Ocenę zaczynamy na 5 dni przed końcem terminu, jak ktoś nie zdąży może zaprezentować stan na ów dzień
6. Nie stosujemy oczywistych exploitów (jak na 1.14, że rekrutowanie u wasala nie zabierało MP)
7. Schemat prezentacji dowolny - film, obrazki, opowiadanie z obrazkami, zdjęcie siostry, trzynastozgłoskowiec
8. Glosowanie na nową rozgrykę zaczynamy na 2 dni przed nową rundą. Wynik będzie brany o północy przełomu miesiąca
9. W przypadku remisu jest remis :)
10. W każdej chwili można dołączyć do rozgrywki.
11. Ocenianie rozgrywek ma być w pełni subiektywne: nie chodzi o to by był największy blob/najszybsze - chyba że akurat właśnie to lubisz. Może być najdziwniejsze, najfajniej opowiedziane, etc.
12. Dodatkowy cel ustala zwycięzca (jeśli chce) już po ostatecznym wyborze nowego achievka. Cel absolutnie opcjonalny, just for fun. Ewentualnie połączenie z innym achievkiem.

#eu4achievementchallenge
  • 9
@rineo:
Aktualnie wygrywa opcja, że zwycięzca przedstawia 3 opcje. Jako ze nie ma zwycięzcy, to albo zrobimy pierwsze demokratycznie, ale zachowam się jak dyktator i sam zaproponuję trzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do wyboru questa - dam osobny wątek na głosowanie i zawołam. ;)

Ogólnie chciałbym też, by działało to autonomicznie ode mnie - bez zgłaszania czegokolwiek do mnie, tylko pod tagiem. Dlatego dałem jakieś propozycje
@Ragnarokk:
Pkt nr 2 jest bez sensu skoro mamy grać z ironmanem, który sam w sobie nie pozwala na granie z modami ingerującymi w rozgrywkę. Chyba że, wynik ankiety się zmieni i jednak dopuścimy granie bez ironmana co imo jest głupotą. Takie tam czepianie się :)
@Ragnarokk: po pierwsze postuj też na eu4, nie wiele osób ma to obserwowane, ja sam przez przypadek wbiłem na twój profil i zobaczyłem że to ciągniesz.
po 2 myślę że aby nadać dynamizmu zabawie należy kończyć runde 2 dni albo natychmiast po zakończeniu achievka przez pierwszą osobę. Serio takie Dracula's revenge można mieć w dzień na upartego a potem miesiąc lub dwa nic. Myślę że to bardziej mogłoby być na zasadzie
@Xardin:
Ale wiesz, że niektórzy mają trochę obowiązków? :)

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś po skończonej grze pograł coś samemu, ale tak to wyjdzie po 5 dni na rundę, a to będzie bez sensu. To nie ma być speedrunning. To nie ma być wyścig po najefektywniejsze osiągnięcie celu. To ma być frajda + porównywanie stylów i pomysłów różnych graczy + fajne opisanie rozgrywki. No i zdobycie achievka to nie musi