Wpis z mikrobloga

@michalec: Ale wiesz, że w ciągu ulic Palki i Kopcińskiego, dalej przez skrzyżowanie Marszałków leci DK14?

Spokojnie, ruch tranzytowy się tam zmniejszy, jak tylko otworzą autostradę A1. Jeżdżę codziennie do pracy przy Rondzie Solidarności (no, zgadujcie gdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i codziennie kwitnę w korkach. Modlę się (a wierzący specjalnie nie jestem) o jak najszybsze uruchomienie A1.
@michalec: Linia numer 15 spod Infosysu na Al. Politechniki w godzinach szczytu jedzie, w najgorszym przypadku, 40 minut. To i tak jest niezły czas biorąc pod uwagę to, co dzieje się na Gdańskiej. Ale zamknięcie jej dla ruchu samochodowego nie spowoduje magicznego udrożnienia miasta. Pamiętaj o równoległej Zachodniej, która stanie się oblężona na równi z Al. Włókniarzy na wysokości Srebrzyńskiej.
@michalec: Nie trzeba zamykać Pomorskiej, by udrożnić ją. Wystarczy zoptymalizować cykl świateł na rondzie solidarności. W połączeniu z pchnięciem transportu drogowego przez A1 powinno to dać zadowalające rezultaty.

Prawoskręt z Pomorskiej w Palki trwa zaledwie kilkanaście sekund. Głównie dlatego, by Palki i dalej Kopcińskiego się nie korkowały (a i tak się korkują przez TIRy). Minusem niestety jest też to, że jak jedzie tramwaj, to zwyczajnie nie ma miejsca po prawej stronie
Jeździłeś 15 w godzinach szczytu?


@michalec: mieszkałem na Lumumbowie parę lat więc jeździłem dość często. Problem jest, ale zamknięcie choć odcinka przed Rondem nie zlikwiduje problemu przeciążonego skrzyżowania, bo te samochody będą musiały się gdzieś przenieść.
@jurny_juhas: Jurny! No przeca to chciałem w moim wniosku do BO! Ja nie szukam problemów. Ja znam natężenie ruchu, cykle świateł tu itp jak własna kieszeń. I patrzę z punktu widzenia wszystkich. Swoją droga mierzyles kiedyś ile idzie z Inf na 15 jak zle trafisz ze światłami? ;)
@michalec: tak, zanim nabyłem samochód poruszałem się MPK i niestety - cykl świateł jest tam co najmniej na poziomie wód gruntowych - denny. A wszystko rozbija się o brak połączenia Stryków - Tuszyn :) Z ruchem Północ - Południe jakoś sobie można poradzić :-)