Wpis z mikrobloga

#neuropa #goldwykopsays

@Jason_L_McCabe wyjaśnia dlaczego Polska wygląda tak jak wygląda. Nie owija w bawełnę, mówi jak jest.

Dekomunizacja dokona się sama, albo jej nigdy nie będzie... albo wraz z wymieraniem starych ludzie podejmą wysiłek poprawienia naszego społeczeństwa, gospodarki i demokracji - albo stoczymy się w jakaś jeszcze większą parodię państwa prawa... nikt tego za ludzi nie zrobi, a na 100% nie robi tego żaden "najemny" polityk żyjący zgodnie z zasadą "dziel i rządź". Kaczyńskiemu jak tlen potrzebna jest komuna, mafia, układy - bo on "żyje" z straszenia tymi rzeczami.

Społeczeństwo złodziei i kombinatorów nie stanie się drugą Szwajcarią tylko dlatego, że bogobojny PiS jest u koryta :) Ryba nigdy nie psuje się od głowy - głowa tej ryby jest emanacją całego społeczeństwa, jego wartości, zasad etc. To nie jest tak, że mamy wspaniały kraj tylko rządzą nami oszuści i debile. To my jesteśmy oszustami i debilami, mamy władzę na jaką zasługujemy. Albo zaczniemy pracować u podstaw i za pokolenie / dwa będziemy bardziej cywilizowanym krajem - albo nie.

Żaden obecny polityk tego nie zmieni, zwłaszcza stary i zakonserwowany w tym co było Kaczyński :) Ludzie, którzy biorą lewe l4, wynoszą papier z pracy, uczą dzieci ściągać na klasówkach, jeżdżą po piwku, nie kupują biletów w zbior-komie itp.itd. nie zrodzą sobie na polityka mesjasza, który uczyni z nich bogatych, oświeconych i uczciwych ludzi ;) Jesteśmy społeczeństwem z niskim szacunkiem do prawa, pracy i własności - dlatego jest u nas jak jest.Póki sobie będziemy wmawiać, że to loże, służby, Niemcy i skorumpowani politycy doprowadzają nas do tego stanu upodlenia to się nigdy z tego nie wyrwiemy :) Jak widać nadzieja jest niewielka bo się ludzie rajcują taką, a nie inna polityką i takimi, a nie innymi, mediami. Liczy się kto głośniej krzyczy, kto jest agresywny, wulgarny i każdy kto daje proste recepty trafiające na podatny grunt narodowych fobii, kompleksów i frustracji.


Tak jak teraz PiS, który powiedział, że kasa na wszystko się znajdzie "wystarczy przestać kraść". Nie wygrał polityk, który powiedział ludziom "musicie #!$%@?ć, zapomnijcie o emeryturach w wieku 55 czy 60 lat, zapomnijcie o darmowym tym czy tamtym - czeka was kupę ciężkiej pracy po szyję w gnoju, ale jak się sprężycie to może wasze dzieci będą miały normalne życie" Wygrywają politycy, którzy mówią "ludzie wszystko się da, dajcie nam poparcie pogonimy mitycznych złodziei i służby, a każdy dostanie 500 plnów na dziecko" ;-) #polityka
  • 25
@Andrzej_Walczak: Pozostaje tylko zapulsować. Popularność teczek, agentów oraz poszukiwanie tzw "sprzedawców narodów" wynika z braku odpowiedzialności ludzi za swoje życie oraz poszukiwania bliżej nieokreślonej siły która odpowiada za ich słabą pozycje społeczną, materialną czy rodzinna. Zupełnie tak jakby odnajdywanie agentów oraz imperialistów "potencjalnie" odpowiedzialnych za ich marny byt miałoby poprawić ich poziom życia oraz tłumaczyć ich wszystkie dotychczasowe porażki życiowe.
@lerner: wszyscy ktorzy byli przy Okraglym stole byli umoczeni..Nie wierzę że trzymali kwity tylko na bolka. To dzięki temu nigdy nie mielismy dekomunizacji. Czym różnimy się od Czechów? Właśnie działaniami po obaleniu komunizmu. Oni pogonili wszystkich w jakikolwiek sposób zwiazanych ze starym systemem. U nas gdy chciano zrobić to samo cały rząd poszedł do dymisji a układy zostały. Nie wierzę że ci ktorzy na to pozwolili, także Wałęsa nie byli na
To my jesteśmy oszustami i debilami, mamy władzę na jaką zasługujemy.


@lerner: w dużej mierze racja i mam spory dylemat gdy zachowuję się jak rasowy Polak (unikałem jak mogłem ZUSu, płacę jak najmniej podatków, zamawiam towary z innych krajów bo nie dość że taniej to lepsza obsługa w razie problemów), ale z drugiej strony ileż można dawać się robić w bambuko, nie chce mi się wypisywać konkretnych przykładów ale już wiele
a gdy to ja mam jakiś problem (mam parę zdrowotnych) zostaję na lodzie, bo NFZ się wypina i muszę mieć skądś pieniądze na prawdziwe leczenie


@xetrov: tylko trzeba pamiętać, że pod względem wydatków na sektor zdrowotny, Polska jest na szarym końcu.
Pod względem wydatków per capita, wydajemy zaledwie 1/3 średniej OECD. Podobnie jest pod względem wydatków na służbę zdrowia jako % PKB, tu też jesteśmy na końcu.
@lerner: to ja wiem i chętnie bym płacił więcej, ale w zamian za lepszą obsługę, zresztą obecnie ZUS tak naprawdę jest niski, wystarczy mieć przychód i realny koszt jest stosunkowo niewielki jeśli zarabia się chociaż te >6k pln.

Kiedyś zarabiałem sporo mniej i to był wybór, obecnie mogę płacić jedno i drugie i to robię.
rasowy Polak (unikałem jak mogłem ZUSu, płacę jak najmniej podatków, zamawiam towary z innych krajów bo nie dość że taniej to lepsza obsługa w razie problemów)


@xetrov: Nie kajaj się! Jeśli działałeś zgodnie z prawem nie masz najmniejszych powodów do wstydu. Zachowywałeś się jak przezorny konsument, który ceni swoje pieniądze i jak tylko może unika państwowego przymusu.
Patriotyzm gospodarczy to głupota, a optymalizację podatkową należy stosować jak najczęściej się da.
Tak jak teraz PiS, który powiedział, że kasa na wszystko się znajdzie "wystarczy przestać kraść". Nie wygrał polityk, który powiedział ludziom "musicie #!$%@?ć, zapomnijcie o emeryturach w wieku 55 czy 60 lat, zapomnijcie o darmowym tym czy tamtym - czeka was kupę ciężkiej pracy po szyję w gnoju, ale jak się sprężycie to może wasze dzieci będą miały normalne życie" Wygrywają politycy, którzy mówią "ludzie wszystko się da, dajcie nam poparcie pogonimy
@kamil150794: Ich strata. Czasem ma to sens gdy konsument nie wie, że może kupić tańszy miejscowy produkt lepszej jakości. Ale to nie w gestii państwa jest zachęcanie do tego, a danych producentów.
@Kapitalis: Kolejny przykład krótkowzroczności kuca. Tak, patriotyzm gospodarczy docelowo się opłaca. Dzięki kupowaniu produktów rodzimych firm napędzasz gospodarkę, powstają nowe miejsca pracy. Już nie wspominając o tym, gdy korporacja przebije się do innych krajów.
Kolejny przykład krótkowzroczności kuca. Tak, patriotyzm gospodarczy docelowo się opłaca. Dzięki kupowaniu produktów rodzimych firm napędzasz gospodarkę, powstają nowe miejsca pracy. Już nie wspominając o tym, gdy korporacja przebije się do innych krajów.


@kamil150794: Firmy mają być konkurencyjne, a nie sztucznie napędzane patriotyzmem i protekcją. Kto kupi ich produkty za granicą skoro we własnym kraju trzeba zachęcać do ich zakupu?