Wpis z mikrobloga

Ograłem betę Tom Clancy's The Division i mam mieszane uczucia. Graficznie daję radę, fajne warunki pogodowe, w jakimś stopniu zniszczalne środowisko, broń ma dobry odrzut co sobie cenię w takich grach. Niestety po 4h grania dopadła mnie nuda i wrażenie że widziałem już w tej grze wszystko. Modyfikowanie broni czy bohatera wypada poprawnie, dropy z przeciwników są uczciwe jednak sama walka jest mierna. Kleisz się do osłony i to wszystko- przeciwnik tylko wbiega pod lufę, nie próbuje zaskoczyć. Najbardziej mnie irytował ten wszędobylski system podpowiedzi i prowadzenia za rączke. Wszystkie przedmioty z którymi masz coś zrobisz świecą się 4 metry przed tobą, gdzie iść wskazuje ci ciągle GPS. Kiepsko. Dzień wcześniej skończyłem RE Remake i niestety dzisiejsze gry wyglądają jak dla idiotów po prostu. Ja wiem że ma to na celu zachować ciągłość rozgrywki ale bez przesady. Dead Space dobrze opanował podpowiedzi, bo sami je aktywowaliśmy. Division niestety prowadzi nas od punktu A do B. Co do samego świata- miałem wrażenie jakbym przeniósł się do Last of Us i to nie pod względem projektu dzielnic itd. tylko pod względem klimatu. Klimat zarazy jest dobrze oddany i to Ubisoft zrobił świetnie. Na plus jest też rozdzielenie sekcji single i multi (Dark Zone).

Czy kupię? Zdecydowanie nie. Przynajmniej nie w premierę. Poczekam aż wyłożą wszystkie DLC i może zrobią wydanie kompletne (chociaż Ubi chyba takich nie robi). Gdybym miał ocenić już na podstawie bety, to dałbym 6/10
#tomclancysthedivision #ubisoft #ps4 #opiniawlasna
  • 7
@FoxKamui: Też ograłem już całość, prawie dwa razy bo raz sam i raz z kumplami i zgadzam się z tym co mówisz, jak dla mnie największym minusem tego będzie brak fajnej możliwości exploringu, przykład - schodzimy do metra, dość dużego terenu i znajdujemy jedną skrzynkę i jedną apteczkę, które na dodatek są podświetlone na minimapie :/ Słabo to rozkminili, ciekawe czy tak samo będzie w pełnej wersji.
@FoxKamui: Tak pytam, bo granie samemu bardzo szybko nudzi i potęguje uczucie, że granie staje się monotonne. Zresztą, granie z randomami też jest średnie. Jednak jeśli grasz z fajną paczką i używasz headsetu, to odczucia są o wiele lepsze i bardziej satysfakcjonujące.

Tak czy inaczej po becie mam obawę, że jednak stosunkowo szybko nadejdzie tutaj monotonnia. Jeśli nie wprowadzą jakiś trybów lub atrakcji szczególnie w Dark Zone, to będzie słabo. Bo
@FoxKamui: serio oceniasz tylko na podstawie tego co było dostępne w becie ? Przecież to tylko kawałek gry. Nie zrozum mnie źle nie zarzucał ci nic bo to twoje zdanie ale poczekaniu na finalna wersje i co ma do zaoferowania endgame
@sagi: A co ta gra mi pokaże więcej? Wszystko już pokazali w becie. Jedynie crafting i inne małostkowe pierdoły nie były dostępne. Misje poboczne i encountery z tego co zauważyłem bedą sie powtarzać jak w Watch Dogs. Dark Zone to zwykły multi. Tak jak W Destiny, demo pokazuje 90% gry, dodaj do tego wycięty content na rzecz DLC.