Wpis z mikrobloga

@naprawalaptopow #serwispc #naprawalaptopow

Spotkaliście się z czymś takim:
Dell e4300
Nowy dysk ssd goodram, wgrany najnowszy fw.
Po starcie komputera na zimno pluje

internal hard disk drive not found. To resolve this issue, try to reseat drive


Jak na tym samym ekranie wcisne f2, wejdę do biosu, nic nie zrobię tylko po prostu klikne exit to system normalnie bootuje.
Jak do biosu nie wejdę, będę resetował lapka, dawał f1 retry to za nic w świecie nie wejdzie do systemu.

Po pierwszym starcie działa już normalnie, wyłączanie, włączanie, resety. Jak go wyłącze na 1-2h to znowu start zaczyna się od hdd not found.

Takie pierdoły jak nowe biosy, smart, post szybki/pełny w biosie były sprawdzane, wszystko aktualizowane.

Jakaś awaria w tym dellu? Czy dysk się gryzie z kontrolerem/chipsetem.
Drugi taki e4300 ale z ssd kingstona v300 nie sprawia problemów.
  • 8
@naprawalaptopow: po wymianie baterii to samo, właśnie wstałem, włączyłem: hard drive not found.
f2 setup, exit, bootuje normalnie.

@Pan_Slon: Zmieniałem na najnowszy, miałem 1.03, pisałem do goodrama bo podejrzewałem ssd i dali mi 1.08. Bez zmian.

No nic, spróbuje na innym dysku system postawić.
@naprawalaptopow: @Maniaak: @Pan_Slon:
Tak informacyjnie tylko:
Wygrzebałem z gratów starego intela 330 60gb, zamontowałem, postawiłem os, odciąłem komputer od zasilania i po paru godzinach póki co działa bez problemu, startuje od strzała na 3 próby.
Więc gryzie się ten dell z kontrolerem phisona w goodramie...
Nic więcej chyba nie wyczaruje, więc muszę nauczyć właściciela jak się włącza komputer. Taki dysk mu wymienił magik w serwise zagranicą i nie ma