Wpis z mikrobloga

Przedpiątek w Kąciku:

krótko i na temat
- proste
- informacje
- sportowe

Odwiedzaj Kącik

Obserwuj #kacik

#pilkanozna

- Łukasz Piszczek zdobył bramkę w pierwszym meczu I rundy Ligi Europy (wideo). Borussia (Dortmund) pokonała FC Porto 2:0.

- Bayern Monachium chce zaproponować Robertowi Lewandowskiego nowy, pięcioletni kontrakt. Na początku lutego doszło do spotkania prezesa (Karl-Heinz Rummenigge) oraz dyrektora sportowego (Jan-Christian Dreesen) Bayernu, z dwoma menadżerami Polaka (Cezary Kucharski i Maik Barthel). Dyskusja dotyczyła nowego kontraktu dla polskiego napastnika. Obecny kontrakt obowiązuje do 2019 roku. Nowa umowa przedłużyłaby więź z Bawarczykami do 2021 roku i zapewniłaby podwyżkę zarobków


- Polak nie wyklucza pozostania w Niemczech. Zainteresowanie Lewandowskim wykazują Manchester City, Paris-Saint Germain i Real Madryt. Dlatego Bayern robi wszystko, by skusić Polaka do pozostania. - Wiem, że jest zainteresowanie mną ze strony zagranicznych klubów, ale jestem sobie w stanie bez problemu wyobrazić pozostanie w Bayernie. Jest tutaj świetna drużyna i współpraca układa się bardzo dobrze. Klub jest znany z doceniania dobrych występów zawodników - mówi Lewandowski

- 400 tysięcy złotych zapłaciła Lechia Gdańsk za wcześniejsze sprowadzenie z Śląska Wrocław Flavio Paixao. Kiedy Lechia podpisała kontrakt z Portugalczykiem, umowa miała obowiązywać od 1 lipca 2016 roku. Klubowi udało się jednak ze Śląskiem porozumieć (czytaj finansowo przekonać) do szybszego sfinalizowania umowy. Kiedy we Wrocławiu dowiedzieli się, że Paixao podpisał kontrakt z Lechią, postanowili przenieść zawodnika do rezerw. W tym sezonie Flavio Paixao w 21 spotkaniach zdobył 5 bramek i dołożył 5 asyst. Co ciekawe, w Gdańsku będzie występował ze swoim bratem bliźniakiem - Marco, który także podpisał kontrakt z Lechią. Obaj będą zarabiać po 100 tysięcy złotych miesięcznie

- Największym wygranym tej umowy wydaje się Śląsk. Nie dość, że niespodziewanie zarobi na transferze (400 tysięcy), to jeszcze oszczędzi na wynagrodzeniu (40 tysięcy miesięcznie. Co ciekawe, niedawno mówiło się o tym, że Lechia wciąż nie uregulowała płatności ze innego, byłego zawodnika Śląska - Sebastiana Milę

- 27-letni prawy obrońca - Łukasz Burliga - podpisał kontrakt z Jagiellonią Białystok. Umowa obowiązuje do czerwca 2019 roku. Burliga ostatnio występował w Wiśle Kraków, gdzie spędził zdecydowaną większość swojej kariery. Jagiellonia zapłaciła za Burligę 150 tysięcy złotych

(?-10pkt)


- Rozkręca się zabawa #ekstraklasabinchallenge. Udział w niej wzięło kilka polskich klubów, który nie brakuje kreatywności. Tak zabawiła się Wisła Kraków (wideo). Nas osobiście urzekł Śląsk Wrocław (wideo)

- Wszystkie dotychczasowe występy - klik

#siatkowka

- Selekcjoner reprezentacji Polski - Stephane Antiga - na żywo oglądał mecz Trefla Gdańsk z Zenitem Kazań, a po jego zakończeniu spotkał się z Kubańczykiem - Wilfredo Leonem, który posiada polski paszport. - Mogę tylko powiedzieć, że Wilfredo jest zdeterminowany, by występować w biało-czerwonych barwach. Na razie na przeszkodzie stoją sprawy natury formalnej. Mamy bardzo dobrych przyjmujących, ale taki siatkarz jak Leon jest w stanie wnieść coś nowego do każdej drużyny na świecie - mówi Antiga

- Czy Kubańczyk zagra w polskiej kadrze już na Igrzyskach? Może zabraknąć czasu

(?-10pkt)


- FIVB ustaliła zasady kwalifikacji do siatkarskich mistrzostw świata w 2018 roku. W obu turniejach, żeńskim i męskim, wystąpią po 24 zespoły. Eliminacje rozpoczną się w maju 2016 roku. Przystąpi do nich 130 żeńskich i 140 męskich zespołów. Pewni udziału w mistrzostwach są Polacy, którzy bronią złotego medalu wywalczonego w 2014 roku

- O bilety muszą walczyć Polki, które nie brały udziału w ostatnich mistrzostwach. Jeśli panie nie wywalczą przepustki przez Mistrzostwa Europy, wezmą udział w III rundzie kwalifikacji. Panowie będą rywalizować we Włoszech i Bułgarii, a panie w Japonii. W obu turniejach wystąpi przynajmniej osiem europejskich reprezentacji. Co ciekawe, Japonia mistrzostwa świata kobiet zorganizuje po raz piąty w historii. Wcześniej miało to miejsce w 2010, 2006, 1998 i 1967 roku

- Przypadek? -.-

- Kibice Pogoni Szczecin zorganizowali akcję w której przekonują radnych do działania w sprawie budowy nowego stadionu. Polega na wysyłaniu maili do szczecińskich radnych, argumentując wyższość budowy nowego stadionu nad planowaną modernizacją. Wcześniej zebrano w tej sprawie 15600 podpisów, które dostarczono do Urzędu. Uchwała trafiła do porządku Rady Miasta, ale dwukrotnie głosowanie nad nią zostało przesunięte w czasie. Planowo miała zostać poddana głosowaniu 23 lutego, ale już teraz wiadomo, że przeniesiono ją na kolejny miesiąc (22 marca). Kibice Pogoni postanowili wykorzystać ten czas na przekonanie radnych, do porzucenia pomysłu modernizacji stadionu i podjęciach działań w kierunku budowy nowego obiektu. Otrzymaliśmy mailem wiadomość z prośbą o udzielenie wsparcia


#mma

- Polski półśredni - Marcin Bandel (14-4) kolejną walkę stoczy na gali Fusin FN (4 marca w Brnie), gdzie zmierzy się z Czechem - Tomasem Kuzelą (24-19). Początkowo myślał, że powalczy na gali FEN. Wciąż ma ważny kontrakt z tą organizacją, ale obowiązuje tylko w Polsce

- Walka w Czechach odbędzie się na zasadach Rizin FF. M.in. pierwsza runda będzie trwała 10 minut, dozwolone stompy oraz soccer kicki. Do tej pory jego wszystkie walki szybko się kończyły. Z 18 zawodowych walk, tylko dwie wyszły poza pierwszą rundę, dlatego tak długa runda, nie robi mu większej różnicy. W ostatnim starciu, na gali FEN 9 poddał Miroslava Vacka (9-10). W światowym rankingu wagi półśredniej Marcin Bandel zajmuje 334. miejsce

#skoki

- Dawid Kubacki w tym sezonie w Pucharze Świata zdobył 81 punktów, co daje mu 32. miejsce, a 5. wśród Polaków. Jego rekordowym wynikiem jest 142 punktów z sezonu 2012/13. - Skupiam się na tym, co robić. Chcę, by skoki sprawiały mi radość, a wtedy punktów przybędzie - mówi Kubacki. - Kiedy skoczek kalkuluje, ile ich wywalczy, nakłada na siebie niepotrzebną presję. Myślenie o wyniku to w tej dyscyplinie brnięcie w ślepy zaułek - dodaje

- Najlepszy rezultat w tym sezonie osiągnął w Zakopanem, gdzie zajął 16. miejsce. Trzykrotnie stawał na podium kwalifikacji (pierwsze, drugie i trzecie miejsce). Latem wygrał dwa konkursy Letniej Grand Prix (Wisła oraz Hinterzarten), a w klasyfikacji generalnej zajął wysokie 5. miejsce. Zimą idzie mu znacznie gorzej. - Po udanym Letnim Grand Prix oczekiwałem więcej, ale dopiero teraz znalazłem przyczyny, co zrobić, żeby zimą wreszcie ruszyło. Obecny sezon to duża nauczka dla mnie. Liczę, że zaprocentuje w kolejnych latach. Moje skoki wreszcie są na przyzwoitym poziomie. Do wiosennych przygotowań podejdę z jeszcze większą motywacją. Powodów jest kilka. Ten najważniejszy sobie uświadomiłem. Szkoda, że tak późno, bo dopiero w połowie sezonu. Dopiero teraz się odblokowałem i poprawiłem skoki. Szczegóły wolę zachować dla siebie, nie wszyscy muszą wiedzieć - dodaje Kubacki

- W obliczu ostatnich doniesień na temat komercyjnego działania Kącika, sugerując że zarabiam hajsy na swojej działalności, pragnę oświadczyć, że





#ciekawostki

Tour de Kącik:


Dobranoc!
  • 18