Wpis z mikrobloga

@destroner: nic mi to nazwisko nie mówi, ale jeśli była u Korwina, teraz w KODzie, to niezła z niej latawica, zmienia poglądy jak chorągiewka na wietrze ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@El_Duderino: OK

Rozpowszechnianie wizerunku nie wymaga, zgodnie z treścią art. 81 PrAut, zgody osoby portretowanej w następujących przypadkach:

w sytuacji gdy osoba portretowana otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie;

jeżeli osobą, której wizerunek rozpowszechniano, jest osoba powszechnie znana, a wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych;

osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak: zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.
  • Odpowiedz
@MirekMireczek: Dziękuję, że właśnie sam przyznałeś się do błędu. To zdjęcie można publikować, ale nie każde zdjęcie każdego. Ona bawiła się w politykę i była na politycznym marszu - można publikować.
Dzisiaj ktoś tutaj opublikował zdjęcie swojej byłem z jej ślubu, bo udostępniła tę fotkę na fejsie - tego nie wolno robić.
  • Odpowiedz
@MirekMireczek: Od kiedy to regulamin Facebooka stoi wyżej ponad polskim prawem? :D
Ponadto pisze tam:

Gdy użytkownik publikuje treści lub informacje, korzystając z ustawienia Publiczne, zezwala wszystkim, w tym osobom niebędącym użytkownikami Facebooka, na uzyskiwanie dostępu do tych informacji i wykorzystywanie ich, a także na wiązanie tych informacji z użytkownikiem (tj. jego imieniem i nazwiskiem oraz zdjęciem profilowym).


Słowo klucz: publiczne.
  • Odpowiedz
@El_Duderino: Nie wiem, może ty mi powiesz skoro stawiasz taką tezę. Jeśli spiszesz z kimś umowę, że może rozpowszechniać twoje zdjęcie, to rozumiem, że wg. ciebie jest ona nieważna, tak? Bo właśnie to robisz, rejestrując się na fejsbuku.

Słowa klucze: tablica na fejsie jest publiczna.
  • Odpowiedz
@MirekMireczek:
Nie stawiam żadnej tezy, stwierdzam fakty. Facebook może sobie wpisać w swój regulamin co chce, przed polskimi sądami obowiązuje polskie prawo. Zresztą gdybyś chciał dochodzić swoich praw przeciw Facebookowi, musiałbyś to robić przed amerykańskim sądem.
To, że ktoś może twoje zdjęcia wykorzystać, to jest fakt. Ale nie czyni to z tego automatycznie legalnej czynności.

Po drugie - to jest piękny prawniczy galimatias - właściwie nie ma tutaj nic o publikacji
  • Odpowiedz
@chams: info kopiuj-wklej prosto z jej fejsbunia

Prezes stowarzyszenia Ruch Wolnościowo- Patriotyczny; działaczka partii KORWiN. Kandydatka do Sejmu RP.
  • Odpowiedz