Wpis z mikrobloga

Hejt na kurierów zawsze w modzie. A teraz sobie wyobraźcie, jak to wygląda z ich strony. Kurier dostaje, powiedzmy, 30 paczek do rozwiezienia. Ustala sobie trasę i rusza. Tak to wygląda. Co się z tym wiąże?
1. kurier nie może do każdego dzwonić i się umawiać. Fizycznie nie jest w stanie rozwieść paczek w godzinach takich, jak sobie klienci zażyczą, bo by musiał skakać po całym mieście jak #!$%@?
2. Kurier dostaje po drodze paczki do odbioru w zależności od miejsca, w którym się znajduje. Dlatego też ciężko się umówić na konkretną godzinę - kurier nie wie, czy może podjechać za 2 godziny, czy nie.

Kurier może być zdziwiony, że kogoś nie ma w domu o 12. Klient wie, w jakich godzinach są rozwożone paczki. Wie, jakiego dnia paczka dojdzie. Mądry klient nie zamawia paczki na adres, pod którym go nie będzie.

Wiele firm ma, za dopłatą, opcję dostarczenia wieczorem. Dziwi mnie, że żadna firma się nie ogarnęła i nie robi tego w standardzie.

Protip: dopłaćcie parę groszy, żeby przesyłka doszła po 18
Protip #2: zamawiajcie do pracy
Protip #3: jeśli nie ma was w domu, zamawiajcie Pocztą Polską albo paczkomatem - sobie odbierzecie.

Przesyłki kurierskie mają pewną charakterystykę, której nie przeskoczycie. Więc albo wybierzcie inną usługę, albo skończcie #!$%@?ć o złych kurierach.

#kurier #kurierzy #przemyslenia
  • 15
@LOLWTF: Ja si ostatnio złapałem z kurierem, nie pamiętam już jakiej firmy na parkingu pod skwerem na Woli. Zaparkowałem, czekam 5 minut, podjeżdża. Mercedesem CLS na chyba 19 calowych felgach.

Szczena mi opadła, on chyba normalnie to dragi rozwozi gwiazdom rocka i telewizji ;-)
A ten digitizer do starej Noki za 30 złotych to z rozpędu zabrał z półki kolegi albo mu podrzucili.

Gx
@LOLWTF: Ja bardzo rozumiem kurierow. Sam staram sie zamawiac na paczkomat niestety wiele firm nie ma jeszcze takiej uslugi. Druga sprawa ze tez wiele firm nie ma innej formy dostawy jak kurier. Co dla mnie jest porazka. Bo wole juz wyslac PP i po robocie isc odebrac awizo a nie latac i czekac dzwonic itp. Na robote kurierow moge narzekac i nie. Zalezy od goacia. Zdarzalo sie tak, ze na awaryjnych
@LOLWTF: Kurierzy są bardzo różni, jedni są do rany przyłóż - zadzwoni, umówi się, postara się podjechać w dobrej godzinie, ale są też tacy, którzy w ogóle nie przejmują się uwagami w zamówieniu czy nawet godziną dostarczenia gdy firma to oferuje. Wiadomo, że nie ma co oczekiwać cudów, bo jak kurier ma w okolicy 3 paczki do doręczenia i jeden chce na 18.00, drugi na 15.00, a trzeci przed 10.00, to
@LOLWTF: Po pierwsze to klient nie wie w jakich godzinach są rozwożone paczki, bo jedna firma rozwozi tak, inna inaczej, a także zależy to od regionu.
Po drugie skoro kurier nie jest w stanie zadzwonić, to dlaczego kurierzy niektórych firm są w stanie i robią to?
tak, tylko mówię cymbałowi że nie będzie mnie w domu przez godzinę od 11 do 12, to on przyjedzie o 11:30 i dzwoni oburzony że mnie nie ma.


@czipsycebulowe: nie piję do konkretnej sytuacji. w takim wypadku kurier #!$%@?ł.

Po pierwsze to klient nie wie w jakich godzinach są rozwożone paczki, bo jedna firma rozwozi tak, inna inaczej, a także zależy to od regionu.

Po drugie skoro kurier nie jest w
@LOLWTF: Dobrze prawisz z tym że obecnie kurier, nawet wyjazdowy poza miasto ma minimum 50 paczek, a w miastach 100 i więcej
@HetmanPolnyKoronny: Kurierka to naprawdę ciężki kawałek chleba i nie każdy się do tego nadaje, wiem bo robię w tym już 8 lat, kierownictwo głównie patrzy na skuteczność doręczeń każdego kuriera i na szkoleniach jesteśmy uczeni, że w rozmowie z klientem mamy być uprzejmi, ale to my przejmujemy inicjatywę