Wpis z mikrobloga

@Leinnan: Rozumiem że robisz podpunkt c. Zwróć uwagę że w specyfikacji nie ma wyszczególnionej funkcji f(x). Wiadomo tylko że f(a)*f(b) =-1, czyli że ma nieujemne wartości o rożnych znakach na dwóch końcach przedziału. W związku z czym lepiej użyć tam albo osobnej funkcji float f(float) bez podania implementacji albo pobrać jako argument funkcje(zależnie od języka wskaźnik na funkcje, obiekt funkcyjny itd).
Dodatkowo dokładność powinna też być parametrem zamiast zahardcodowania w warunku.
@Leinnan: Z czym Ty masz tutaj problem? To jest rozszerzona matura z infy?! Przecież na początku zadania jest wyłożona cała teoria XD jak można tego nie umieć zrobić?

@FedoraTyrone: Tak wymyślił nauczyciel którego namówiłem by na informatyce przerabiał zadania maturalne.
@Waffenek: Kompletnie o return zapomniałem :< Dodatkowo nie chodziło o podpunkt 'C', a o napisanie programu zwracającego wynik do zadania 'B'

@-PPP-: Jak widać zadanie zrobiłem, jednak z różnych powodów "skaczę" po językach i dlatego nie wiem czy jest wszystko poprawnie, a jak zauważył @Waffenek nie jest.
@Leinnan: Z czysto "kodowego" punktu widzenia:

- nie stosuj takich dzikich zmiennych globalnych
- inicjalizuj zmienne wartościami początkowymi.
- kompiluj kod z włączonymi flagami -Wall i -Werror - brak returna z funkcji nie pozwoliłby na skompilowanie tego kodu
- takie skomplikowane wyrażenia logiczne jak w Twoim if-ie lepiej odpowiednio pootaczać nawiasami, żeby usunąć wszelkie wątpliwości co do kolejności ich ewaluacji
- czy ustawienie a = a i b = b jest