Wpis z mikrobloga

#ps4 #gamesharing #kiciochpyta

Hej Mireczki. Odkryłem dziś totalnie nowe zjawisko na ps4 które po wygooglaniu nazywa się gamesharing. Otóż skuszony niską ceną dla celów naukowych kupiłem na allegro gierkę (dostęp do konta) za 40 złoty od jakiegoś seby97. Chwile pózniej zadzwonił do mnie gość, kazał zalogować się na konto które podał, podać je jako domyślne i nagle na już moim koncie dodały się nowe gry.

Na jakiej zasadzie to działa? Nie potrafie do końca znalezć FAQa ladnego do tego. Tyle ile mi się udało wyczytac to moge w nie grac online i zdobywac trofea dla siebie. Czy on uzyskał też dostęp do moich gier?
  • 9
@DrBob: Gry z konta domyślnego (podstawowego) są dostępne na całej konsoli. Gry na reszcie kont są dostępne tylko na tych kontach.

Koleś może dalej sobie grać w tą grę na tym koncie co ci udostępnił, ale jeśli sie przeloguje na inne konto, ale na tej samej konsoli, to już nie będzie mógł.
Koleś może dalej sobie grać w tą grę na tym koncie co ci udostępnił, ale jeśli sie przeloguje na inne konto, ale na tej samej konsoli, to już nie będzie mógł.


@dlagr4czy: love u! dzieki za infografike :)
Czy w takim razie jeśli będe chciał kiedykolwiek zrobić coś takiego u innego sprzedawcy/mirka, poprzednie gry mi znikna ktore mi udostepnil?


@DrBob: to zależy, bo można mieć określoną ilość kont ustawionych jako podstawowe na konsoli, nie pamiętam dokładnie ile, ale powyżej 10 chyba
@DrBob: dokładnie tak jak mówi @Re-volt nie kupuj kont na allegro! Bo te konta mogą być kradzione albo gry kupione kradzioną kartą. W najlepszym wypadku gra po jakimś czasie Ci się zablokuje, w najgorszym dostaniesz bana na konsolę. Lepiej bawić się w wymianę i kupowanie na spółę z kumplem.