Wpis z mikrobloga

Mireczki jaka piłka (pes/fifa) do grania kanapowego z kolegą? Na osiedlu zawsze graliśmy w FIFĘ, bo na początku wiadomo PC mocno, a tam nie było konkurencji. Potem przesiadka na konsole, znakomicie nam się grało w edycje FIFY koło 2013-2014, super wspominam, nie była trudna do ogarnięcia, dawała dużo frajdy, miało się swobodę, kontrolę nad zawodnikiem, gola nie było łatwo strzelić, ale zazwyczaj pretensje można było mieć do siebie, także nikt nie narzekał na samą grę.
Teraz na PS4 chcieliśmy powrócić do wirtualnej piłki. Pościągałem dema... no i w FIFIe chyba się pozmieniało. Niby jest podobnie, ale kurde coś mi nie pasuje. Nie potrafię tego dokładnie opisać, ale wydaje mi się, że piłka jakoś dziwnie klei się do nogi, strzały nie mają mocy i nie mogę już robić takich akcji jak w poprzednikach. Kwestia wprawy/ustawień czy faktycznie gra straciła swój fun?

Natomiast PES - animacja kuleje, wydaje się jakby zawodnicy poruszali się tylko w ośmiu kierunkach, ale kurde, strzały mają moc :D Ogólnie wydaje się, że PES sprawia więcej frajdy...

Pytanie do was - którą pozycję wybieracie jeśli brać pod uwagę tylko i wyłącznie granie z drugą osobą o podobnych umiejętnościach na jednym ekranie?

#ps4 #pes #pes16 #fifa16 #fifa #gry #coop

Do kanapowego grania wybieram:

  • FIFA 16 71.7% (109)
  • PES 2016 28.3% (43)

Oddanych głosów: 152

  • 10
@feniks_pn: tzn. zauważyłem, że PES najlepiej wygląda w zwolnionym tempie, po każdym golu jest od razu replay, więc sobie pooglądałem, i na powtórkach wygląda to kurde super... nawet stopa wygina się przy strzale jak zaryje się o murawę ;) ale po prostu całościowo jak gra się mecz to wygląda to jakby było niezgrane, każdy zawodnik z osobna wygląda ok, ale już interakcje między zawodnikami wyglądają tak sobie.. nie jest to oczywiście
@arealhumanbean: efekt przejścia z fify na pesa, pograłbyś parę dni to nie wyobrażałbyś sobie jak mogłeś w fife grać (jeżeli chodzi o animacje piłkarzy). Nie mniej oba tytuły dobra. FIFA bardziej arcade i multi / Pes bardziej symulacja.