Wpis z mikrobloga

#golenie #broda
Panowie, czy jest maszynka elektryczna, zdolna dorównać gładkością golenia, maszynkom gillete? Trochę mnie one kosztują, ciągle kupować trzeba nowe, to samo piankę do golenia, itp. Próbowałem żyletek i brzytwy już, ale mam zbyt delikatną skórę na nie, przygoda z żyletką kończy się ranami ciętymi.
  • 8
@AntiPlay: Próbowałem brzytwą, maszynką w stylu prl na żyletki, maszynką elektryczną i golarką ręczną

Najlepszy efekt i najdłużej utrzymujący się miałem po brzytwie... 2-3 tygodnie i nie robisz sobie zacięć a skóra codziennie golona jest gładka i miękka.

Najgorzej wspominam właśnie golarkę elektryczną... zawsze byłem w stanie wyczuć w ciągu dnia jakiś nieogolony "kłaczek" a zarost był już widoczny po kilku godzinach i był bardzo ostry

Najbardziej wypośrodkowana jest dla mnie
@Arachnofob: wolę rzymską wersję, na gładko ;) z jakimkolwiek zarostem, czuję się jak menel:)
problem w tym, że tą na żyletki się tnę (wilkinson), może to kwestia maszynki, bo kupiłem jakąś w rossmanie za 14zł kiedyś tam :) (też wilkinson)
@AntiPlay: jak pisałem wcześniej :) najlepiej sprawdza mi się golarka prl na żyletki i brzytwa :) golarka jeszcze po dziadku :D firmy no name, ale mistrzostwo

a jak nie chce mi się golić na gładko to trymer w ruch i mam zarost "3 dniowy"
@AntiPlay: Walczyłem z tym odkąd zacząłem sie golić. Od trzech lat używam tylko gillette mach3. W tym czasie przetestowałem dwie maszynki elektryczne. Braun cool tec i braun z serii 7 ale nie pamietam którą. Cool tec była totalnie #!$%@? to pomyślałem, że to jakiś niski model i dlatego. Kupiłem prawie 3 razy droższą "siódemkę" i było to samo. Tylko mach 3 zdaje egzamin.
@AntiPlay: Możesz próbować "ostrzyć" jednorazówki jeżdżąc nimi po spodniach, stroną przeciwną do tej którą się goli, dżinsy będą okej. Gdy musiałem się ogolić a pod ręką nie miałem nowej to dawało to radę więc wykonywane regularnie powinno trochę wydłużyć resurs maszynki ;)