Wpis z mikrobloga

#prywatnynotatnik

The End - spowiedź gangsterów z East Endu

Honor, przyjaźń i mnóstwo niepohamowanej agresji. The End to półtorej godzinna przygoda z prawdziwymi Cockneys ze wschodniego Londynu.

Londyński East End nie jest już taki jak kiedyś. Wschodnia dzielnica od samego początku naznaczona była biedą oraz zasiedlającą ją klasą robotniczą. Tego typu otoczenia tworzą zazwyczaj szarą rzeczywistość, a same dzieciaki, często biorąc przykład z domu, gromadzą w sobie agresję, którą przekuwają w pasję lub szkodliwe zachowanie. Nicola Collins oraz jej siostra to córki pana Falco – podstarzałego, szanowanego gangstera, który niegdyś siał popłoch we wspomnianej przeze mnie części miasta. Obie kobiety wpadły na pomysł, aby udokumentować wypowiedzi ojca oraz jego przyjaciół, którzy kilkanaście i kilkadziesiąt lat temu wychowywali się we wschodniej części Londynu. Nie muszę chyba tłumaczyć Wam, czym Ci jegomoście się zajmowali – niech sami Wam o tym opowiedzą.

Wśród wielu tego typu dokumentów, The End wyróżnia się zdecydowanie sposobem kręcenia oraz montażem. Cała podróż po East Endzie została pomalowana na czarno-biało, co tylko dodaje jej wyrazu oraz klimatu oscylującego wokół brudu, szarości i kłębka negatywnych emocji. Nie ma miejsca na jakieś wykwintne, techniczne ujęcia – po prostu, statyw lub z ręki. Muzycznie The End również nie powala, nie o to w nim jednak chodzi. To projekcja, która ma skupić się tylko i wyłącznie na opowiedzeniu konkretnej historii. Pomiędzy przewijającymi się kadrami poznamy kilku gangsterów, którzy zabiorą nas w najciemniejsze zaułki dzielnicy i opowiedzą o swoich wyczynach z młodości. W tym miejscu zapewne padnie wiele pytań o autentyczność filmu i postaci, które udzielają swojego głosu. Ja nie muszę ich weryfikować, już to zrobiłem. Zapewniam Was, że nie są to żadni „podrabiańce” ani zwykłe chłopaki, których ktoś wsadził do filmu i kazał opowiadać brednie z kartki. Wystarczy popatrzeć na twarz i akcent a wszystko robi się jasne.

Dalsza część recki standardowo u mnie ->> http://www.jestemaleksander.pl/2016/02/the-end-cockney-gangster-recenzja/
________________________________________________________________
*Więcej treści, ciekawostek i luźnych przemyśleń znajdziesz w tagu -> #prywatnynotatnik lub po prostu subskrybując mój profil.

#film #filmy #filmnawieczor #kino #cockney #ogladajzwykopem #kinozwykopem #filmydokumentalne
a.....1 - #prywatnynotatnik

The End - spowiedź gangsterów z East Endu

Honor, pr...

źródło: comment_0romReyLlBSl7GE02qPYKoCXBxcuDkCD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz