Wpis z mikrobloga

@kiler129: RZĄDANIA RZĄDANIA RZĄDANIA RZĄDANIA RZĄDANIA RZĄDANIA RZĄDANIA RZĄDANIA RZĄDANIA RZĄDANIA RZĄDANIA RZĄDANIA RZĄDANIA RZĄDANIA RZĄDANIA RZĄDANIA RZĄDANIA RZĄDANIA RZĄDANIA RZĄDANIA RZĄDANIA RZĄDANIA RZĄDANIA
@egocentryk: obawiam się o to czy driver to dobrze obsłuży, pobawię się SQLite bo to fajna baza lecz wolałbym użyć czegoś lepszego a MySQL to ekhem przerost formy nad treścią by był ;)

@koob: trochę boję się NoSQL. Do tego nie wiem jak z obsługą na ARM?

@Marmite: fixed ;)
@mat_84: Też o tym myślałem w pierwszej chwili ale wtedy sypie mi się cały plan. Dostęp do urządzenia ma być zrealizowany poprzez uproszczony i nieco zmodyfikowany HTTP/1.0 także zamiast odkrywać koło na nowo użyję nginx (ew. nico go modyfikując).

Bawienie się z semaforem powoduje, że część funckji które robi webserver (tj. m.in. kolejkowanie klientów) wyrzucam do cgi i robi się bałagan. Drugi pomysł był taki, aby nginx kolejkował klientów i używał
@kiler129: nie jestem pewny ale z tego co pamiętam to SQLite pozwalał na wykonywanie wielu SELECT jednocześnie, natomiast tylko jeden proces w danym czasie mógł wykonać UPDATE/INSERT/DELETE. Może da się tak skonstruować zapytania SQL aby problem rozwiązał się na poziomie bazy?
moze mongoDB ?


@koob: Jeśli dobrze pamiętam to pusta baza albo jeszcze lepiej, jedna kolekcja w mongo to prawie 200mb, więc chyba nie za bardzo na wbudowane :>