Wpis z mikrobloga

@RuskiHolmes: bo nie wybierają próbki statystycznej tylko biorą pod uwagę całą populację. Nie mówiąc o tym, że ty wybrałeś dane za 0,5 roku co właśnie jest ową manipulacją, gdyż dobierasz okres pod wyniki. Podaj takie dane np za 5 lat i wtedy będę mógł przyznać ci rację
  • Odpowiedz
@Xianist: Ale zobacz ten wykres jeszcze raz, to nie jest próbka statystyczna tylko zwykłe podania jaki procent populacji jest w więzieniu. W jaki sposób to nie opisuje całej populacji? Podałem takie dane, bo nie ma lepszych. A na pewno lepsze są wyrywkowe rzetelne dane niż krzyczenie o tym, że Polacy to bandyci bo popełniają więcej przestępstw niż Hindusi. Nie wspominając przy tym, że przy Hindusach Brytole to bandyci.
  • Odpowiedz
Już na to odpowiadałem.


@RuskiHolmes: A ja Ci już odpowiadałem, że podałem zarówno dane na temat ilości więźniów jak i liczebności konkretnych nacji w UK. Masz wszystkie dane na talerzy, by samemu wyciągnąć wnioski.

Nie, dowodzi to tego, że Polacy popełniają więcej przestępstw (ale nie wiemy czy to znaczna różnica i jakich przestępstw) od trzech nacji w
  • Odpowiedz
hm 1 tys na 646 tys to nie jest jakiś wybitny odsetek, czy mi się wydaje? oczywiście widzę, że są w UK społeczeństwa zagraniczne bardziej przestrzegające prawa co smuci, jednak czy jest to istotny problem dla Brytyjczyków, Polaków i dla nas w Polsce?


@cogito_x: Wybitny nie jest - nikt nie przeczy, że lwia część Polaków jedzie do UK uczciwe żyć i pracować. Ale porównawczo jesteśmy gorsi od Hindusów, a nasze
  • Odpowiedz
@rzep: @rzep: Pisałeś, "że obawy są zrozumiałe", podczas gdy są równie zrozumiały co obawy Ku Klux Klany - zwykłe frustacje rasistów. Tak Polaków widać lepiej, lepiej widać też było przestępstwa Czarnych na południu. Co to zmienia? Czemu mamy udawać, że nienawiść do Polaków wynika z obiektywnych przyczyn, podczas gdy wiadomo skąd się bierze.
Podzieliłem dane z twoje tabelki. Strach przed Polakami jest równie zrozumiały, jak niechęć do Irlandczyków czy właśnie Murzynów.
Lithuania 0,004691338
Jamaica 0,00438501
  • Odpowiedz
cebula to siedzi w twojej głowie jeśli wierzysz że Polacy stanowią istotny problem w UK.


@Aztek2201: Na tyle istotny, że w PE pojawiają się osoby typu Farage ( ͡° ͜ʖ ͡°) No chyba nie myślisz, że brytyjscy konserwatyści narzekają na imigrantów z Bliskiego Wschodu - oczywiście, że na Polaków i to od lat.
  • Odpowiedz
Pisałeś, "że obawy są zrozumiałe", podczas gdy są równie zrozumiały co obawy Ku Klux Klany - zwykłe frustacje rasistów.

Podzieliłem dane z twoje tabelki. Strach przed Polakami jest równie zrozumiały, jak niechęć do Irlandczyków czy właśnie Murzynów.


@RuskiHolmes: A ty nadal pokazujesz, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Podkreślę dla Ciebie fragment mojej wypowiedzi, który dokładnie się do
  • Odpowiedz
@rzep: myślę, że jednak nie odstajemy aż tak bardzo (bardzo duży odsetek faktycznie rzucający się w oczy) żeby przeciętny Anglik wyrobił sobie zdanie na tych przestępcach - no chyba, że media regularnie o tym Anglikom przypominają

swoje zdanie bardziej wyrabiają sobie pewnie na codziennych spotkaniach z Polakami, a w tedy zależne od tego na kogo trafią
  • Odpowiedz
@rzep: Przecież piszę. To jest tak samo zrozumiałe jak panowie przebierający się za duchy w USA. Oni też mają swoje statystyki i uzasadnione obawy i oni też unikają przeanalizowania ich w racjonalny sposób. Nie wiem czemu tych Anglików i zabawnych panów z USA mamy traktować inaczej.
  • Odpowiedz