Wpis z mikrobloga

Z serii #pokazinstrument . Mój domowy C. Vieweg Breslau. Troche w temacie można poczytać na stronie: http://arspolonica.ocross.net/produkcja-fortepianow-we-wroclawiu/ Mój egzemplarz może być wystawowy, ponieważ ma 4 medale wklejone oryginalnie na pulpicie nutowym dla upamiętnienia wrocławskich wystaw.
Przedwojenny Wrocław to znana manufaktura pianin i fortepianów,

#wroclaw #pianino #muzykaklasyczna
Olibass - Z serii #pokazinstrument . Mój domowy C. Vieweg Breslau. Troche w temacie m...

źródło: comment_Cb96nFtjiGppXUudtMyLLGn441zg8oTM.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@dGustator: Historii tego instrumentu nie znam, choć miałem ciągoty to tego, żeby się tym na poważnie zainteresować, bo może to być prawdziwy okaz. Myślę, że rocznik 1880, medale upamiętniają wrocławską wystawę komercyjno-przemysłową z 1881 roku.
Niestety teraz pianino to raczej ozdoba, ale moja babcia na nim grała, później moja mama, gdy uczęszczała do szkoły muzycznej, ja z bratem niestety nie kontynuowaliśmy tradycji pianistycznych.
Klawisze trochę są pożółkłe, co nie oddaje zdjęcie.
  • Odpowiedz
@besiaczek: Dziekuję Ci, choć w domu mam też dwie gitary, ale nie chce mi się na razie pstrykać im zdjęć. Historia jest w nim - wystarczy otworzyć pokrywę, czy to górną czy pod klawiaturą i powąchać - pachnie przedwojennym Wrocławiem - tak sobie to wyobrażam ( )
  • Odpowiedz