Wpis z mikrobloga

@CrtZ: Zjawa? Film opisac mozna w dwoch slowach ida i jedza. Leonardo przez wiekszosc filmu sie tarza i cos ledwo powtarza. Film usilnie przedluzany gdyz spokojnie fabula zamknela by sie w dwoch godzinach. Fakt niezle ujecua przyrody i swieta gra niedźwiedzia. ;))
@asiacz: Ale hype jaki na niego był pozwalał sądzić, że jest faworytem. Dla mnie Zjawa pokazała, że Iñárritu jest zakładnikiem Lubezkiego i tworzy takie filmy, żeby ten mógł je ładnie nakręcić ;)
@asiacz: Mnie bardziej zastanawia Big Short... zbieram się od dawna i nie mogę pójść. A temat trudny do ogrania, świetna obsada i dla mnie ciekawa tematyka. W Dziewczynie z portretu najbardziej mnie ciekawi oczywiście kreacja Eddiego, no i na Alicię Vikander zawsze miło popatrzeć :D
@CrtZ: Big Short po reklamowce spodziewal bys sie czegos wow a tu zwykla codziennosc. Powiem Ci ze 1) spotlight 2) big short 3) zjawa tak bym ustawila te filmy ;)
Zwykły film


@CrtZ: Słowo klucz. Ten film jest najzwyczajniejszym w świecie przeciętniakiem. Żeby ten film byl jeszcze o tej aferze pedofilskiej w Kościele Katolickim. Nie, on jest o "nieustraszonych dziennikarzach" którzy, uwaga, wykonywali swoją pracę. Nic wyjątkowego.

Z drugiej strony, dokładnie w identycznej sytuacji było Argo parę lat temu i też wygrało.
@r_dest: A dla Ciebie któryś z nominowanych jest? Ja widziałem te 2 + Marsjanina. Marsjanin to dla mnie zdecydowanie nie Oscarowy film, nawet nominacja mnie dziwi, chociaż oglądało się go przyjemnie i jestem fanem Sci-Fi.
@CrtZ: Oczywiście, że nie wyznacza. Jakość wyznacza sposób poruszenia danego tematu, a tutaj nie dostajemy ani nic innowacyjnego, ani nic nazbyt interesującego. Żaden z elementów filmu nie wybija się ponad średnią, jest to zwyczajny film o dziennikarskim śledztwie. Kropka. Jeden z wielu jakie się pojawiły w historii kina, który w żaden sposób nie odbiega od schematu.

A że film jest wyreżyserowany i napisany przez byłego dziennikarza, to nie jestem zdziwiony że
@Joz: Moim zdaniem sposób utrzymywania napięcia, elementy żartu z konwencji (scena w piwnicy, gdzie pada pytanie 'czemu tutaj tak ciemno', czy pukanie do drzwi i podanie się za biskupa), aktorstwo, pokazywanie od początku strachu przed konfrontacją ze społecznością - to są elementy wyróżniające film. Również scenariusz, nie pozwalający widzowi się zgubić, ale zdecydowanie nie prostacki.

I to wszystko wybija się ponad średnią. No, ale Pokoju nie widziałem, więc nie będę polemizował.
@sermaciej: Zgadzam się, ale Big Short ja chyba muszę obejrzeć jeszcze raz. To film który ma wszelkie predyspozycje do tego aby być fantastycznym i zasługiwać na statuetkę... o ile widz go zrozumie. A zagadnienia ekonomiczne, mimo że są liczne próby ich wytłumaczenia w sposób łopatologiczny w dalszym ciągu pozostają dla mnie zagadką.
@sermaciej: Może muszę ten film jak nigdy obejrzeć z polskimi napisami, bo pamiętam dwie sceny w której ktoś wyjawia coś szokującego Steve'owi Carrellowi, na co on reaguje szokiem i niedowierzaniem, że jak to tak, przecież to straszne, etc. etc. a ja siedziałem z tępym wyrazem twarzy "ale że o co chodzi".

Może po prostu jestem debilem ekonomicznym, albo trzeba ten film obejrzeć w 100% na trzeźwo.