Wpis z mikrobloga

@wrexwaz: a Twój nie? Coś mi mówi że jesteś volksdojczem, gdyby nie nasi przodkowie, zginęło by jeszcze więcej ludzi, gdyby nie opór wszyscy by szli do obozów czy to niemieckich czy rosyjskich na eksterminacje
@ceflon: Chyba się nie zrozumieliśmy. Nie jestem, niestety. Bycie Polakiem to jedno z moich mniej wymagających osiągnąć. Nie odbieraj tego jako atak, po prostu denerwuje mnie rzucanie wielkimi hasłami, słowami o wysokim ładunku emocjonalnym, które ładnie brzmią i mają wywołać konkretne reakcje. Naprawdę śmiem podejrzewać, że jesteś dumny z bycia Polakiem tak samo, jak byłbyś dumny z bycia Niemcem, gdybyś nim był.
@Zdruzgotany_korposzczur: akurat nie uważam żeby bycie jakiejkolwiek narodowości było jakimkolwiek osiągnięciem, gdyż to tylko przypadek o tym decyduje.
Ale jeżeli już urodziłem się Polakiem to będę szanował mój kraj i był dumny z mojej narodowości, cokolwiek by to nie znaczyło
@ceflon: Mój tekst nie powinien budzić oburzenia u osób które z natury nie potrafią wspierać wojny a takich właśnie potrzeba na świecie tylko. Zdrap skorupkę a zobaczysz, że ten tekst jest właśnie do folksdojczów a zwłaszcza do każdego kto zapoczątkował wojnę i wpiera ją teraz. Co ty mnie tu poprawiasz? Kogo ty bronisz człowieku?
@wrexwaz: to co zrobisz z miłośnikami wojen i innej przemocy zabijesz ich? Kogo mam bronić człowieku?
Wojna jest zła, ale czasami to ostateczność, jak Cię biją to nadstawiasz drugi policzek?
@ceflon: Tak ale to moja granica człowieczeństwa, trzeciego policzka nie mam a wtedy już jest masakra to fakt ale gdyby wszyscy rozumieli to o czym mówię nie było by wojen. Nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji w której to ktoś kto ma przecież świadomość, że jest człowiekiem, patrząc drugiemu człowiekowi w oczy strzela mu w łeb. No i to też taki czit, pójście na łatwiznę. Chciałbym by człowiek uświadomił sobie, że ma
@wrexwaz: ja jestem pacyfistą, dla mnie przemoc. To najgorsza i najbardziej prymitywne zachowanie, ale jeżeli Twoje interesy nie są czysto egoistyczne, a inny człowiek z premedytacją robi Ci na złość bądź Cię nie szanuje, a rozmowa nie pomaga trzeba użyć argumentu siły
Wystarczyło by byście zostali w domu a nie było by komu się zabijać. Macie dzieci? To się #!$%@? nimi zajmijcie! Ja mam dziecko i ten tekst jest właśnie krzykiem wywołanym zajmowaniem się moim dzieckiem. Nie chcę byście inwestowali wszystko co macie w wojnę co może skutkować krzywdą wymierzoną w moją kochaną córeczkę.


@wrexwaz: Jak nasi żołnierze zostaną w domu, a przyjdą ruscy i będą nas okupować to ci tą twoją córeczkę