Wpis z mikrobloga

#mirkots O 00:00 wyłączamy serwer. O tej porze również dam oficjalne, końcowe wyniki głosowania - na ten moment jest to przeważająca ponad 80 głosami opcja pierwsza.
Żadne przedmioty nie zostaną przeniesione (w tym te zdobyte 'za coś', np. wbicie pierwszego setnego poziomu - po tym resecie będziemy ponownie je nadawać).
Informacja która może spowodować pewne poruszenie, jest taka, że poziom PVP pozostaje nadal od pięćdziesiątego (głównie ze względu na to, że w kilku miejscach jest on hardcode'owany i może spowodować bugi przy zmianie).

Naprawiliśmy dzisiaj bug z Fire Fieldem oraz bug z uderzaniem summona, który należy do PK, poprawiliśmy expienie w party.

Do regulaminu dochodzi następujący punkt:

umieszczenie jakiegokolwiek przedmiotu na mapie, którą potem dostarcza się administracji w ramach wspólnego tworzenia serwera bez zgody administracji jest bardzo surowo karane


i działa również wstecz, więc jeśli ktoś ma nam coś do powiedzenia - prosimy o PW do @huffy.

Przedmioty kupione w sklepie WWW ponownie zagoszczą w skrzynkach w depozycie (jako paczki), pomijając oczywiście zmianę nazwy postaci czy zmianę płci - gdyż te zmiany są dalej na koncie użytkownika lub zostały użyte na postaci, a postacie zostają przeniesione.

Przeniesione zostają postacie (wyzerowane do ósmego, standardowego poziomu, skilli, many, hp, itd.) oraz gildie w stanie nienaruszonym.
Domki są poddane ponownie pod aukcję.

Ponadto wszystkie postacie, które zostały utworzone przed 08.02 zostają oznaczone jako biorące udział w beta testach - i będzie miało to zastosowanie na dniach. Wszystkie postacie bez wyjątku zostaną oznaczone jako całkowicie nowe, i dostaną wszelkie startowe przedmioty po zalogowaniu.

Póki co - to na tyle. Będę dawał znać co i jak jeszcze później. Ponowne uruchomienie serwera nastąpi najpóźniej jutro o 09:00, ale pewnie wstanie gdzieś w nocy :)
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cowiekmapa: muszę pogrzebać w kodzie, jeśli jest to obsługiwane przez serwer w miarę ludzki sposób, to dodam.
@endriu92: @danielet: ja jutro jeżdżę wraz z @huffy, więc jeśli chcecie, to możemy zrobić otwarcie na jutrzejszy wieczór, a nie na dzisiejszą noc. Przed wieczorem będę miał dosłownie moment na wejście na komputer, i wolałbym, aby coś się nie wypieprzyło wtedy, stąd takie otwarcie - odpada. Albo
  • Odpowiedz
@marahin: Które przedmioty są zaliczane do puli zakazanych? Nie chcę zostać zlinczowany za skórkę od banana która w świecie rl Tibii prezentuje jakąś wartość... Tym bardziej, że już oddałem mapy Huffy.
  • Odpowiedz
@Norrden: chodzi o wszystko, co jest unikatowe, jest potrzebne do questa, jest warte coś, coś Ci daje, coś co jest normalnie niedostępne w grze, coś, co jest przedmiotem do podniesienia. Item addonowy, zbroje / przedmioty do sprzedania na łatwą kasę.
  • Odpowiedz
@marahin: A ktoś dostawił coś do mapy?

Ja kilka mobków wrzuciłem w skały :D

Jeżeli coś sie znajdzie na "mojej" mapie prośże o informacje.

Postawiłem Bron i armor, ale w widocznym miejscu + nie można tego podnieść ;d
  • Odpowiedz
muszę pogrzebać w kodzie, jeśli jest to obsługiwane przez serwer w miarę ludzki sposób, to dodam.


@marahin: Jak właściwie zrobiłeś to dawanie czaszek - dajesz summonowi flagi bycia graczem, którego obowiązuje PVP?(#!$%@? się znam na kodowaniu otsów, więc strzelam w ciemno)

Jak ktoś nie wie o co chodzi: przy włączonym safemode(tryb "nie targetuj innych graczy") można uderzyć summona.
  • Odpowiedz
@marahin: Zdecydowanie lepszą opcją jest ustalenie konkretnej godziny. Skoro nie wiesz o której być może uda się włączyć server w nocy, to ustal jakąś godzinę na jutro wieczór. Wtedy każdy będzie miał równe szanse na starcie.

I jeszcze pytanie. Czy domki będą na licytacjach partiami czy wszystkie od razu? Bo jeśli wszystkie od razu, to ustal chociaż jakiś długi czas na trwanie licytacji, żeby nie szły za śmieszne pieniądze tylko
  • Odpowiedz