Wpis z mikrobloga

Stwierdziłam ostatnio, że przydałoby się nauczyć robić z #modelina oczy, które wyglądają podobnie do szklanych. Szklane dodają uroku wyrobom ale kosztują majątek, no i mają ograniczone rozmiary, kształty i kolory. Znalazłam świetny tutorial i to jest to!
Narobiłam ich jak głupek i oczywiście od razu, na wariata musiałam sprawdzić jak się z nimi pracuje czego efektem jest szczeniaczek i głowa wkurzonego słonia :D
Wszystkim, którzy zajmują się tego rodzaju rękodziełem polecam spróbować :)

#rekodzielo #handmade
Nyana - Stwierdziłam ostatnio, że przydałoby się nauczyć robić z #modelina oczy, któr...

źródło: comment_oQnCtYZfT7UFfT3VbbeXNA9R1oXuZIwe.jpg

Pobierz
  • 13
@Nyana: któreś z nich są szklane, czy wszystkie z modeliny? Pewnie musiałaś włożyć masę pracy, żeby osiągnąć taką dokładność. :l korzystasz z jakichś "narzędzi"?
@gien: Gdzie tam, amatorem jestem :)
@widaczew: Wszystkie z modeliny. Roboty trochę z tym było, szczególnie z tym, żeby kuleczki były podobnych rozmiarów bo akurat to robiłam wyłącznie ręcznie. Ale muszę przyznać, że to bardzo uzależniająca praca :D
Jeżeli chodzi o narzędzia to nie wiem dokładnie o co pytasz ale korzystałam z takich kulkowych przyrządów do zdobienia paznokci kupionych w chińskim sklepie za 6zł (do robienia wgłębień na tęczówki) :D
@Nyana: Ciekawe :D pewnie to wymaga mnóstwo cierpliwości. Zawsze się irytowałem przy czymś takim, bo trzęsły mi się ręce. Im precyzyjniejsza robota tym bardziej :l jakbym takie oczy z modeliny miał ulepić, to wystarczyłoby podpiąć mogę ręce do jakiegoś mechanizmu turbinopodobnego i zasiliłbym pół Europy :l podziwiam ludzi którzy potrafią zrobić coś takiego.
@Nyana: całe szczęście nie muszę sobie robić makijażu, jakbym był kobietą wyglądałbym jak panda. Black metalowa panda, z kredką w nosie. :l dlatego od zawsze nie znosiłem plastyk, grafik inżynierskich i innych tego typu zajęć. Koszmar.