Wpis z mikrobloga

@HulajDuszaToLipa: Trochę monotematycznie te zdjęcia ci wychodzą. Ja wiem, że to wschód/zachód i taka kolorystyka ale mam wrażenie, że po cyknięciu foty robisz postpro pod jeden i ten sam preset. Obróbka ok ale widząc 34 takie same praktycznie zdjęcie... skroluje dalej.
  • Odpowiedz
@Lisek-Chytrusek: Tak jak już kiedyś wspominałem, pokazywanie surowych plików w moim przypadku nie ma sensu, bo zawsze robię na rozjechanym balansie bieli + kompletnie płaskich ustawieniach, więc surowy plik kompletnie nie ukazuje tego, co było rzeczywiście widać : ) Natomiast mogę Ci pokazać zdjęcie z telefonu, które zrobiłem jakieś 4 minuty później, gdy kolory prawie całkiem zeszły. Mimo to mniej więcej widać co i jak
HulajDuszaToLipa - @Lisek-Chytrusek: Tak jak już kiedyś wspominałem, pokazywanie suro...

źródło: comment_BbTGEZwY3Y2YyDTMVv3sXa2bUDbunuLv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@HulajDuszaToLipa: super zdjęcie. Mógłbym spytać czemu akurat f/8? Ja zazwyczaj używam ok f/4 i f/20 (tutaj pewnie na to bylo za mało światła) ale dopiero sie uczę i nie bardzo wiem jakie profity daje akurat f/8, a wiem że jest często spotykane.
  • Odpowiedz