Wpis z mikrobloga

Relacja 25, Dzien 68, Do parapetówki 207 dni, Koszt obecny 59 100 zl

W końcu można udać się "na pięterko", co prawda prowizoryczne, ale można. Zamiast stropu mamy szalunki, a zamiast schodów drabinę. Zobaczmy co się działo.

klik

Zanim wykonany strop, najpierw trzeba wykonać podkonstrukcję, którą nazywamy szalunkiem. Sprawa jest dużo bardziej skomplikowana, niż w przypadku ław, czy wieńców, bo podkonstrukcję trzeba wykonać również "od dołu". Oto pełen zestaw:

klik

Najpierw ustaiwa się aluminiowe słupy. Posiadają one regulowaną wysokość. Kiedy wszystkie są w miarę wypoziomowane, układa się na nich żółte belki. najpierw wzdłuż - potem w poprzek.

klik

Pojawiają się też trójnożne stojaki na słupy i głowice do trzymania belek.Kiedy belki są już równo. Na nie układamy płyty do szalunku.

klik

Miejsca "trudne", np słupy, czy belki, zostają zaszalowane w tradycyjny sposób, z desek.

klik

W środku słupa widać też gotowe zbrojenie. Brakuje jednej scianki i słup bedzie gotowy da zalania betonem.

klik

Na zdjęciu wyżej widać gotowy szalunek. Tak to będzie wygladało od dołu.... a tak od góry. Ech, ładny widok, ładna przestrzeń, szkoda że nie można tak zostawić.

klik

klik

Na krawędziach dodatkowo pojawią się szalunki z desek, żeby beton nie wypłynął na boki :)

klik

klik

Na tak przygotowanej podkonstrukcji połozymy zbrojenie, zalejemy betonem, odczekamy i pięterko będzie gotowe. Ale o tym, drogie dzieci, przeczytacie w następnym odcinku.

Koszt bez zmian, widok z frontu - pratycznie bez zmian. Doszło ledwie wystające zbrojenie słupków.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oto pierwszy wpis relacji. Jak ktos chce byc na biezaco, moze zaobserwowac tag #budujzwykopem
Pobierz irecky - Relacja 25, Dzien 68, Do parapetówki 207 dni, Koszt obecny 59 100 zl



W ko...
źródło: comment_WgizoodPcug8BTeEwvqUae5vjfzoYJT1.jpg
  • 32
@irecky: na czym będzie opierała się ta wylewka, głównie na ścianach itd? W niektórych miejscach widać, że ściany od góry też są przykryte tymi płytami szalunkowymi..?
@steemm:

pewnie nigdy nawet na własną kawalerkę nie będzie


No bez przesady, mnie w sumie też nie do końca stać, bo bez kredytów się nie obejdzie. Co do kupna, to przy w miarę sensownej pracy, każdego stać na wynajęcie kawalerki - a jak stać na wynajęcie to zwykle i na zakup na kredyt. :)
@theBrain: Ściany są niżej od płyt i na zdjęciach faktycznie to tak wyglada, że ściany są pod płytami :) Tak oczywiście nie jest tu widać jak jest naprawde.

Wylewka oczywiście oprze się na ścianach. :)
@steemm: Ja pierwsze lata "samodzielności" spędziłem wynajmując mieszkanie na spółkę ze znajomymi i zyjąc od pierwszego do pierwszego - więc podobnie. Nigdy nic nie wiadomo co się czai za rogiem, pogadamy za 10 lat.. :)
@irecky: powiedz mi jak budujesz, jakas firma? czy takie majstry ze wsi i sprzęt wypożyczasz ty? bo widzę pare sprzeczności na budowie i nie mogę tego połapać:P
@irecky: Przepraszam, ale przyczepię się: wiem że wszyscy tak mówią, ale betonem nic nie zalejesz, beton nie wypłynie na boki - powinno się używać określenia mieszanka betonowa, beton to już związana mieszanka.

A tak ogólnie to +, trzymam kciuki, śledzę, a kiedyś przeczytam całą relację od początku.
@kkeE: Jest kilku drobnych podwykonawców - każdy od czego innego, chłopcami ze wsi bym ich nie nazwał - generalnym wykonawcą też nie.

A jakie sprzeczności ? Nowiuśkie szalunki i stara betoniarka? :)