Wpis z mikrobloga

Mirki od #linux mam problem - mam pożyczony programator do ARMów i chcę go używać pod #openocd
Po podłączeniu melduje się tak:

[ 1186.746619] usb 4-1.2: new high-speed USB device number 8 using ehci-pci
[ 1186.842903] usb 4-1.2: New USB device found, idVendor=0403, idProduct=bbe2
[ 1186.842913] usb 4-1.2: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=3
[ 1186.842918] usb 4-1.2: Product: KT-LINK
[ 1186.842922] usb 4-1.2: Manufacturer: Kristech
[ 1186.842926] usb 4-1.2: SerialNumber: FFSK6HAS

Napisałem sobie configa, i w sumie nawet by to działało, tylko że muszę wywoływać zawsze z sudo:

sudo openocd -f openocd.cfg


Znając życie blokuje mnie udev - jak do tego napisać poprawnie regułę ?

Napisałem takie cuś i umieściłem w
/etc/udev/rules.d/

SUBSYSTEMS=="usb", ATTRS{idVendor}=="0403", ATTRS{idProduct}=="bbe2", MODE="0666"

ale nadal nie działa.
Po drugie skąd wzięło się takie debilne nazewnictwo tych reguł typu 10.-janusz-rulez.rule

Co robię źle?

#programowanie #arm #mikrokontrolery #linux
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co robię źle?


@QBA__: używasz linuksa. Przykro mi.

Po drugie skąd wzięło się takie debilne nazewnictwo tych reguł typu 10.-janusz-rulez.rule

Stąd że byle matoł może klepać linuksa. I Jest to też powód dla którego tak niewielu go używa bo jest właściwie przez nikogo nie ogarnięty i tak to wygląda.
  • Odpowiedz
@QBA__: co do nazw to najprostszy sposób na kolejność
udevadm monitor, udevadm trigger do wywołania i udevadm control --reload do przeładowania
mam wątpliwości co do SUBSYSTEM(S) btw.
  • Odpowiedz
@Fox_Murder: co to za marna prowokacja...

Stąd że byle matoł może klepać linuksa. I Jest to też powód dla którego tak niewielu go używa bo jest właściwie przez nikogo nie ogarnięty i tak to wygląda.

brak słów
#linux #linuxboners
  • Odpowiedz
@Fox_Murder:
o ty luju.....
Na windowSSIE do byle przejściówki USB - UART potrzebuję sterowników, tu działa mi od razu, na windozie do programowania potrzebujesz protez z systemów uniksowych w postaci minGW..... dobra nie będę się dalej produkował, bo nie o to chodzi.
Ten cały programator też działa, tylko denerwuje mnie że nie mogę korzystać z niego bez praw roota

Do developentu systemów embedeed Linux >>> Windows
  • Odpowiedz
@Fox_Murder:

czemu na własnym kompie nie masz roota? Czy to w pracbaza?

xDD Nie pisz o Linuksach lepiej

Jedną z głównych przyczyn że Linuksy są tak bezpieczne jest to że użytkownik systemu działa sobie z prawami użytkownika, i nie ma dostępu do plików systemowych - oznacza to że nawet jakby jakiś Hakier wykucował jakiegoś wirusa co kasuje wszystkie pliki, to po uruchomieniu go użytkownik rozwali swój własny folder, a system pozostanie
  • Odpowiedz
@Fox_Murder: a Ty dalej prowokujesz :D
skończ chłopie, to co robisz stawia Cię tylko w coraz gorzej sytuacji. Nie znasz się na Linuksie, najwyraźniej nawet nie miałeś tyle samo zaparcia aby cokolwiek zrozumieć skoro Twoje zdanie to

mam, takie że nic w nim nie działa.

jeśli ten komentarz dla Ciebie też będzie za trudny bądź za długi
TL;DR
nie wypowiadaj się na tematy, których nie znasz. (wprowadza to innych w
  • Odpowiedz
@taked: usiłowałem używać tego szajsu 2x i ie mogłem, za pierwszym razem zasrany ekran włączał się i wyłączał co minutę xD za drugim prawie wszystko co chciałem robić odjebywało jakieś błędy.
No ale to było parę lat temu. Ale linuks nadal jest kucowany przez nieogarnietą bandę więc pewnie bardzo niewiele się zmieniło.

Do tego 50 miliardów wersji bo każdy kuc koniecznie musi mieć własną w rezultacie nawet jakbym chciał to
  • Odpowiedz
usiłowałem używać tego szajsu 2x i ie mogłem, za pierwszym razem zasrany ekran włączał się i wyłączał co minutę xD za drugim prawie wszystko co chciałem robić odjebywało jakieś błędy.

No ale to było parę lat temu. Ale linuks nadal jest kucowany przez nieogarnietą bandę więc pewnie bardzo niewiele się zmieniło.

Do tego 50 miliardów wersji bo każdy kuc koniecznie musi mieć własną w rezultacie nawet jakbym chciał to nie wiem która jest już w miarę ogarnięta. A jak zapytam to 10 000 kuców poda inną swoją ulubioną.


@Fox_Murder: no cóż, miałem nadzieję, że przestaniesz ;)
Tak jak ich nazywasz ta "nieogarnięta banda", to m.in(!!) Microsoft, Intel czy RedHat to oni oprócz społeczności pracują nad rozwojem linuksa czyli kernela. Zapewne korzystasz produktów czy to Microsoftu i Intela, więc to czego tam sobie dotykasz i udajesz, że jesteś informatykiem to też możesz mowic, ze robi
  • Odpowiedz
@Fox_Murder: ojoj, i właśnie dlatego, że brak Ci merytorycznych argumentów. Nie powinieneś w ogóle zabierać głosu na tematy, które Cie najwidoczniej po prostu przerastają ;)
polecam takie coś jak elektroda.pl, tam chyba byś pasował - dużo takich magików jak Ty.

coś jest #!$%@?, bo mi nie działa...
  • Odpowiedz
merytorycznych argumentów


@taked: dałem już. Usiłowałem używać, jeden koleś tu pisał że ostatnio też usiłował i nic z tego nie wyszło bo nie jest programistą. Do windowsa nie trzeba magicznych gównozaklęć.
  • Odpowiedz